Hostel II (2007) odpad!

PROČ? Pamatuju si ten hajp a stále se ptám: PROČ?!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Z první lajny lehce nepropečené, i když kořeněné jen špíčkovými posypy! Kostelní disko tradičně vede, stejně jako nabourávání archetypů jak postav, tak herců je ztělesňujících. Colin Firth by zfleku mohl následovat Neesona do Paříže. No a S.L.J. nečekaně překvapil! ("Well, this ain't that kind of movie.")

Miluj souseda svého (2014)

Přes nemálo výhrad stále krásný tenisový přátelák. Byl jsem dojat.

Zmizelá (2014)

Precizní mindfuck s geniálním soundtrackem (jako vždy),ale tyvole...?!

Birdman (2014)

"A man becomes a critic when he cannot be an artist, in the same way that a man becomes an informer when he cannot be a soldier.” Zasloužený Oscar pro tenhle úlet.

Fargo (1996)

Zaměstancni Deathwish Inc. mě konečně dokopali aktualizovat všeobecný filmový přehled. Tak jo, no...I'd fix you some eggs. Yaaaa. Yaaaa? YAAA!

Nymfomanka, část I. (2013)

Nejlepší film na rande! Láska nebyla, erotika nebyla, porno nebylo, nic nebylo. Ale nic jsem nečekal, tak cajk. Larsi, s Olafem prostě kámoši nebudete, nasrat Part (2). Byl to její nápad, ne můj.

Králové ro(c)ku (2006)

Nesmál jsem se ani jednou. Ani z donucení. Nesmál.

Temný případ (2014) (seriál)

Úžasný pilot nastavil laťku tam, kde došlo na Cimrmanova slova. "Můžeš i podlézt, ale HNED se znovu narovnej." Rozjezd a atmosféru filozofický přesah Rustových keců neudrží, napětí ale zůstává. Zlomilo se to někam, kde to být asi nemuselo, kdo ví. Ať tak či onak, nic silnějšího jsem dlouho neviděl, natož v TV. Kde jinde se bojíte o postavu, byť díky předbíhání časomíry víte, že nemůže umřít? (S01E04, tour de force na jeden zátah, šest minut nedýchání) Nebo může? Naposledy se mnou takhle boxovala nelineárnost, když ji v ringu koučoval Tarantino. A soundtrack to má skoro stejně skvělý, jako jeho filmy! (Melvins, Cave, Bosnian Rainbows, Townes van Zandt,...) "You got kids? Mmm. Well, you got the hubris it must take to yank a soul out of non-existence into this meat. And to force a life into this thrasher."