Logan: Wolverine (2017)

Wolvie me nikdy moc nebral a bylo to znat. Ty dve hodinky se tak strasne tahly, ze jsem mel pocit, jako kdyby ubehly tri dny. Nic noveho k videni take nebylo, akorat rozumbrada Charles trosku pozmenil slovnik, coz bylo docela fajn. Jinac dalsi film, ve kterem je suprova vedlejsi postava ihned zabita.

Uteč (2017)

Totalne mysteriozni creepy drama pocin, kdy divak od prvnich vterin zacatku filmu vi, ze se bude na co koukat. Prispendlen ve svem kresilku, stejne jako hlavni akter na propagacnim plakatu, jsem si vychutnaval postupne gradujici napeti, jenz vedlo do, pro me velmi uspokojiveho, finale. Tohle je presne ten typ filmu, ktery jsem mel podporit v kine.

Velká čínská zeď (2016)

Klise typu "Kill the queen and you win." Nastesti mam rad priserky, takze jsem to diky nim preckal do konce. Hodne me mrzi, ze se poradne nezapracovalo na vizualu, v roce 2017 bych takovou bidu necekal.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

GOTG vol. 2 pokracuje kvalitou ve stopach prvniho dilu, pricemz se nyni tvurci soustredili hlavne na veci, ktere zaujali divaky Strazcu 1. Diky tomu je film prospikovany scenami s Grootem, hlaskami Draxe/StarLorda a jednoho neuveritelneho killingspree Yondua. Tohle vse je urcite dobre, clovek se tim naramne bavi. Mne vsak Groot po 20 minutach filmu zacal vadit, jelikoz se vyskytuje skutecne v kazde scene - nenadarmo se rika ceho je moc, toho je prilis. Vizualne film naprosto fenomenalni, kolikrat bych ani nerekl, ze jde o CGI. Ostatne to ma Marvel v kazdem filmu zvladnute na jednicku. Ve vysledku urcite doporucuji zkouknout, ale ne v kine.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Strasne dlouho jsem zhlednuti teto sagy odkladal, kdyby nebyla hlavni postavou Jen Lawrence, tak bych ji nejspis dodnes nevidel. Vlastne muzu shrnout vsechny casti tehle sagy do jednoho komentare. Kvalitou jsou vsechny dily naprosto vyrovnane, zadny neprekvapi nicim novym. Sazi se na skutecnost, ze film skutecne sleduji fanousci knihy, kterym je vlastne jedno, co a v jake kvalite uvidi. Celkove mi dej prijde zbytecne natahovany, chvilemi jsem se skutecne nudil. PS: V nocnich murach se mi budou zjevovat vsechny bizarni kostymy, ktere nosili obyvatele Kapitolu.

Padesát odstínů temnoty (2017)

50SD jsem puvodne zapinal s tim, ze se pobavim nad tou trapnosti stejne jako u prvniho dilu, no malem se stal opak. Ano, tento film je stale neuveritelne trapny, avsak oproti jednicce dava v nekterych scenach smysl a konecne se alespon dozvidame, co je Mr. Grey zac. Ve vysledku mi vlastne nevadi, ze jsem se na to dve hodiny dival.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Rychle? Ano. Zbesile? Ano. Popirajici naprosto vsechny fyzicke zakony? Ano. Ve svem profilu mam napsano, ze nejsem zadny filmovy kritik. To je pravda, avsak rad bych ted udelal vyjimku, ktera potvrdi me pravidlo. Nedava mi smysl, jak tento film ziskal takovy kladny ohlas. Predpokladam, ze se okolo Rychle a zbesile za ty leta vytvoril kult lidi, kteri tuto filmovou sagu budou podporovat na veky veku. K te podpore se samozrejme vaze i kladne hodnoceni na portalech spojenych s kinematografii. Nyni kratce k samotnemu filmu. Vlastne jsem si to docela uzil. Zasmal jsem se, coz je urcite dobre. Bohuzel to vsak nebylo zpusobeno kvalitnimi vtipky v dialozich, ale spatnym grafickym zpracovanim a naprosto smutnou dejovou linii, ktera se posledni ctyri dily toci dokola. Jak tato dejova linka vznika? Dokazu si predstavit, ze scenariste svolaji herce do jedne mistnosti a spolecne si zahraji hru "Chodi pesek okolo.". Ten, kdo jde z kola ven, je v dalsim dile Rychle a zbesile zapornou postavou. Vskutku kvalitni myslenka, jak vydelat penize. Ac jsem za rypala, nutno rict, ze tenhle film bych vlastne i bral, kdyby se netvaril tak strasne vazne. Od filmu s rozpoctem 250mega jsem cekal mnohem vice. Zapomnel jsem zminit strasny soundtrack? Kdepak, nezapomnel, opet jsme se dockali uzasneho "Vrrr chuu" od Pitbulla. Ve vysledku pak dve hvezdy s tim, ze jedna je ze smilovani a druha za Theron, Torettovic prcka a Stathama, jemuz jsem jako jedinemu v tom herectvi veril.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Mysteriozni serial o teenage problemech podtrzeny skvelou hudebni vlozkou, ktera pridava na tajemnu. Mozna bych si tu dramatickou atmosferu vychutnal vice, kdybych serial nezhlednul za periodu jednoho dne, jenze jsem potreboval znat odpovedi, ktere se skryvaly v dalsich epizodach. Trochu me zklamal otevreny konec naznacujici dalsi pokracovani, ktere v tomto pripade nepovazuji za nutne.

Psí poslání (2017)

Nejkrásnější film o nejlepším příteli člověka, pejskovi <3. Lucasion vystihl vše, co je třeba říci.

Assassin’s Creed (2016)

Své krásné dvě hvězdičky uděluji za sled obrázků následujících po scéně na popravišti.