Tiché místo (2018)

Stoprocentne nejlepsi film tohoto a podobneho zanru pro rok 2018.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Valerian, Laureline. Tenhle film dokazal neco, co jsem nepovazoval za mozne. Konkretne mam namysli to, ze absolutne nevim, co si myslet a nedokazu si vytvorit zadny nazor. Vizualne je to strasne nadherny, kam se hrabe Avatar a dalsi graficky vysperkovane snimky. Obsazenim tomu asi chybi lepsi herci. Cara Delevingne je proste silene nudna, spatna, pretvarujici se, nesympaticka. Sice mi v jednu chvili nahnala do oka slzu, to vsak povazuji za vyjimku, ktera potvrzuje mnou vyse napsane. DeHaan se sem taky vubec nehodi. Verim, ze kdyby existovaly dnesni technologie pred 20 lety a hlavni role si strihli Bruce Willis s Millou Jovovich (stejne jako v Patem elementu), tak by to byla naprosta pecka.

Všechno nejhorší (2017)

Je to hezky natocene a strasne se mi libi, jak se hlavni postava Tree od samotneho filmu meni k nepoznani. Kazdopadne me hodne zarazil fakt, ze se nejedna moc o horor jako spis o romanticky film.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Vetsina srovnava Atomic Blonde s Johnem Wickem, coz je vlastne docela v poradku i pres fakt, ze ty filmy jsou od sebe dosti odlisne. Kazdopadne si take dovolim porovnat mezi temito dvema filmy. Vlastne vidim problem v jedine veci - blondyne chybi ucelenost. Prechody mezi casovymi linkami i mezi jednotlivymi scenami pusobi strasne chaoticky. Co se tyce bojovych scen a podobne, z toho jsem mel velkou radost, nebot rada scen pripominala prave rvacky z Wicka. Obrovskym bonusem je pak az nebezpecne sexy Charlize Theron.

Stranger Things - Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (epizoda)

Prvni dil druhe serie, u ktereho jsem premyslel "jen" nad 4 hvezdickami. Nejspis to bylo hlavne kvuli stopazi, preci jen je to zatim nejdelsi dil. Ackoliv bylo zapotrebi, aby se rada veci jaksi slovne vyresila, strasne se to tahlo a byl jsem lehce znuden. Konec dilu si me ale opet ziskal a zazil jsem ono mrazeni v zadech, ktere mi Stranger Things uz nejakou dobu poskytuje.

Oculus (2013)

Tip top zrcadlova hororovka doplnena o kvalitni herecke vykony a radu zvratu napric pribehem. Prolinani dvou dejovych linek je naprosto skvele.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Zajem o Spidermana: 3%. Zajem o tento film: 7%. Poutave zpracovani a slusny humor: 90% - a to si ja ocenim.

Chata v horách (2012)

Poslednich 30minut totalne zmenilo mnou ocekavane klise typu "pojedeme o vikendu na chatu, bude to zabava, uzijeme si." Hodne prekvapujici "hororovka", kterou jsem si moc a moc uzil.