Tajné akce StB (2008) (pořad)

Přiblížení nejpověstnějších akcí a kauz StB, velmi mne zaujalo krátkostopážové zpracování-nejednou mne to přinutilo dohledat si detaily o zmiňovaných událostech, lidech a souvislostech, které nejsou v obecném povědomí až tak zakořeněné, ačkoliv by měli. Myslim, že se období totality věnuje v osnovách školství příliš málo prostoru, i když je to doba téměř bezprostřední a jak je i vidět (nejen v dokunetu) stále mnoho negativních osob z minulého režimu podstatně ovlivňuje soudobé žití. Nejde o politizaci školství, jen o historii, pravdu a ponaučení..

Stáhni mě do pekla (2009)

hvězdu za strhující pobavení, které to přineslo...jinak hodně ubojá záležitost..sorry:P

Máj (2008)

Až na odchylky od Máchova díla-jehož podstata však byla vystihnuta po všech stránkách, se mi líbilo navození atmosféry spolu s hudbou a záběry Českého středohoří a Českého ráje...parádní kombinace která člověka protáhla filmem...myslim, že tak přísná kritika je přehnaná:)

Zápisník jedné lásky (2004)

Pár záležitostí, tomu pokazilo pátou hvězdu...ale ať si na to udělá každý názor sám:) jsou tam občas zajímavé myšlenky, což se u amerických filmů cení. Pobavila mě alternativa B. Spears jako Allie :D (a k popisu filmu- nebyla to první, nýbrž 2. světová válka;))

Klíč (2005)

celej film tak nějak na ***, ale ten konec a rozuzlení vůbec:) hvězda navíc

Piráti na vlnách (2009)

Nádhera film, inspirovaný skutečností. Dal bych tomu možná i FIVE, nebýt toho Hero finishe při potápění lodi, kdy až na jednoho byli ostatní v pohodě (člověk má najednou pocit, že takhle můžou reagovat jen postavy ve filmu). Myslím, že tady hlavně chtělo ukázat, že jsme zkrátka jenom lidi- často na to člověk ve filmu narazí, tak je škoda že vyvrcholení filmu nebylo podle toho..

Nástup (1952)

Klasická budovatelská záležitost, která pobaví svou absurditou :D není to film večerní, ale strávit se dá na gauči po obědě o víkendu :)