Narušení (1999)

Nebýt Angeliny Jolie, tak se obávám, že tento film zapadne. Je jasné, že Angelina celý film táhne a Oscara si, za tuto roli, bezvýhradně zasloužila. Pak tu máme ale další postavy. Whoopi Goldberg i Vanessa Redgrave odvedly skvělé výkony, ale výraznější zde byla Brittany Murphy. Škoda, že tato mladá talentovaná herečka nás opustila tak brzy, protože v ní dřímal velký potenciál. Brittany zahrát šílence uměla vždycky. Ať už s Michaelem Douglasem po boku nebo vedle Angeliny Jolie. Winona Ryder, která mě vždycky rozčilovala sotva promluvila je v tomto filmu příjemnější. Mám z ní lepší pocit, nejspíš se do role hodně ponořila, protože jsem jí veškerou její šílenost věřila. Jenomže se měla snažit víc. Takto ji božská Angie převálcovala svým výkonem na plné čáře. A není to o tom, že Angelinina postava byla více šílená. Angelina umí zazařit. Winona se snaží, ale málo... o x let po tomto filmu zahrála postavu s podobným potenciálem v Černé labuti. Podobně šílenou postavu a hrála ji dobře. Je v tom ale ten rozdíl, že v Černé labuti hrála vedlejší postavu, v Narušení hraje postavu hlavní a v tom je celý Winonin výkon smutný. Ale rozhodně není ubohý. Jen zastíněný.

Život je krásný (1997)

Neskutečné, že někdo něco takového vymyslí a natočí. Doják, obrovskej!

Fast Food Nation (2006)

Další verze pravdy. "Žereme ho*na" to byla jedna docela ostrá hláška filmu, ale jinak je to samozřejmě skvělý pohled na to, jak se zachází se zvířaty, která jsou zabíjena na maso a co vlastně jíme, když už jíme u McD's nebo KFC atd.

Pelíšky (1999)

Kdyby tam nehrál Kodet, tak by celý film absolutně ztratil. Je to klasika, kterou viděl každý a která bezmezně pobaví jako jeden z mála filmů. Hřebejka už mám docela přejezeno, ale Pelíšky jsou skvělé!

Černá labuť (2010)

Fenomenální a životní výkon Natalie Portman. Ještě pořád si připadám dost zmatená a přemýšlím co je realita a co bláznovství. Obvykle sladká, něžná a křehká balerína Nina se v průběhu filmu mění v monstrum. Natolik se ponořila do touhy po roli a následně i do role samotné, že zapomněla, kdo je vlastně ona sama. Tlak na Ninu je silný ze všech stran. Její matka, šéf Thomas, konkurentka Lily... A ona přeci nechce dopadnout jako šílená troska Beth. Jenomže to je přímo ta cesta, po které se Nina nekontrolovatelně řítí. Do záhuby.... ale nikoliv do zapomnění.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je (sic fiktivní, ale přece...) osoba, která bude vždy spoustě lidí nekonečnou inspirací. Inspirací v tom, jak být lepším člověkem. Tenhle film mi dává pocit, že dokážu cokoliv, že můžu změnit svět. Svět by vážně potřeboval víc Forrestů Gumpů! Zemeckise mám ráda, mám ho moc ráda, nejen kvůli Gumpovi, ale každý jeho film je plný něčeho, co dokáže jen Zemeckis. A Tom Hanks je král. Je vzorem spousty herců. Hraje neskutečně realisticky.

Zelená míle (1999)

Tenhle film.... je skvělej. Ale hroznej! :-) Zelená míle je film, který mám pevně zapsaný v hlavě. Opravdu hodně hodně pevně. Já se tedy přiznám, scéna popravy na elektrickém křesle, ta opravdu strašná a příšerná, tak ta mě rozbrečela. Strach, hrůza, děs a pocit, že musím skočit do televize a toho člověka zachránit, i kdyby mě to mělo zabít. Zelená míle, úžasný film, který ale už vícekrát nezvládnu.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Chtěla bych poznat osoby, které tady hodnotí "odpadem". Kniha je tedy mnohonásobně lepší, protože tento příběh chce člověk nasát, stát se na chvíli hlavní hrdinkou a proměnit zdánlivě cizí příběh ve svůj vlastní. Je to o odvaze něco ve svém životě změnit. Nebát se hledat sama sebe ať je mi kolik mi je. Nevzdávat život a užívat si každého dne.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Ha, takovej tu byl krásnej komentář a musím to změnit. Protože po těch letech... Od doby, kdy jsem si seriál zamilovala, je to všechno pryč. Všechno je špatně. Úpadek o velikosti Grand Canyonu. Až k pláči. Postavy totiž, bohužel, propadly nějakýmu vývoji a v případě TVD je to vývoj á la Benjamin Button, od vyzrálého vína po záprtek. (původně *****, nyní ***) Silně proměnlivá kvalita.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woodyho filmy miluju...pokud ve Vicky Cristina Barcelona budete hledat nějaký vyšší smysl, pak se vám film asi nezalíbí. Krásné zamotání obyčejného americko/španělského života. Woody prostě ví.