Please Like Me (2013) (seriál)

1. série 80% | 2. série 70% | 3. série 90% | 4. série 90%

Jak prosté (2012) (seriál)

Za první 2 sezóny bych dala 5*, ale třetí to zabila :(

Vrásky z lásky (2012)

Hodně mi to připomíná cimrmanovského Posla z Liptákova (: A určitě si pusťte od Horáčka finální píseň Staré rany.

Broadchurch (2013) (seriál)

Nejvíc si mě získali tou částí po odhalení vraha.

Stoker (2013)

kafkárna & film noir & lehce dostojevskij a Mia Wasikowska stoupá do nebe ... možná nepochopitelná, ale láska na první pohled!

Československo ve zvláštních službách (2001) (seriál)

Letem světem skrz historii československé zpravodajské služby. Za pozornost stojí budování organizace generálem Františkem Moravce a celý příběh kolem "jeho" agenta Paula Thümmela, československý odboj a tragédie "Tří králů", všechny díly o sovětských poradcích a pozoruhodný život Ladislava Bittmana. Informační hodnota je z mého pohledu velmi vysoká.

Venice the Series (2009) (seriál)

Nejdřív jsem to po jednom dílu zabalila, jelikož "Venice the series" oplývá jedním zajímavým fenoménem ... každý díl je jinak dlouhý a hlavně, ty první mají kolem 6 minut. Podruhé jsem se zadívala a během jednoho dne jsem všechny tři série viděla. Právě se točí 4. řada a já se dost těším na pokračování. Gina je čtyřicátnice (asi), miluje ženy a design. Má super bratra, komplikovaný vztah s otcem a spoustu zajímavých přátel. Come into my life!

Zrychlený čas (2008) (seriál)

Jedná se o 5 kratičkých nahlédnutí do pohnuté české historie. Doporučuji spíše pro začátečníky, kteří toho ještě moc nečetli a chtěli by se nechat namotivovat k hledání dalších informací.

Večeře o osmé (1933)

Mě oslovily mnohem více pozdější Cukorovy filmy (hlavně Holiday, The Philadelphia Story nebo Gaslight), ale Večeři se musí přiznat velmi svižné, místy až uřvané, tempo.