• Thriller

Zahrada (1995)

Na první pohled poklidná atmosféra, pod kterou to ale žije nezkrotnými emocemi. Výborná kamera, okouzlující atmosféra. Jeden z nejlepších českých nebo slovenských filmů po konci komunistické éry.

Daleko do nebe (2002)

Po profesionální stránce se jednalo o vydařený film (režie + herecké výkony), ale možná že právě tohle bylo na škodu, jako by v tom příběhu chyběl skutečný život. Ke konci začínal nabývat na zajímavosti, ale bylo už pozdě na to se do jednotlivých postav vžít. Ale pokud jde o Julianne - byla jako vždy perfektní.

Noc bláznů (1996)

Tuctová komedie, která se sice dotýká "závažného" tématu, ale není schponá překročit žádná klišé a zaběhané režijní i scénáristické postupy. Nuda.

Mission: Impossible (1996)

Prostě nuda. Jednou jsem u toho dokonce na chvíli usnul, ale ten pitomej závěr jsem bohužel viděl.

KOndoMEDIE (2001)

Tenhle film výrazně předčil mé očekávání, ale to asi hlavně proto, že jsem od něj vůbec nic neočekával. Každopádně to byla dost svižná komedie, která pobavila aniž by klouzala do trapnosti, která je hodně obvyklá u fomedií s tímto tématem.

Farma zvířat (1999) (TV film)

Farma zvířat se jako film udělat nedá, kreslená verze působila dojmem, jako by byla vyrobena u Dysneyho, tahle hraná zase působila tak komicky (prase na žebříku), že Orwellově předloze spíš prokazovala medvědí službu.

Slavnosti sněženek (1983)

Opravdu kvalitni film, výborný scénař, citlivá režie a moře hereckých es, z nichž nejvíc záři J. Hanzlík. Jen někdy je té poetiky až příliš.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Nadstandardní gangsterský film, který sice nemůže konkurovat třeba Kmotrovi, ale v rámci žánru se přesto může řadit hodně vysoko. Al Pacino je opět skvělý, jeho herectví zde jasně převýšilo i mr. Johny Deppa.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Symbolický a hodně stylizovaný příběh o neustálém boji dobra se zlem, kde zlo je skutečně zlé, ale dobro není až zas tak dobré. Výborná kamera a režijní nápady (jako například baravné ladění jednotlivých místností).