Terminál (2004)

Tom Hanks a je znovu stratený a tento raz to nie je ostrov ale terminal na letisku :)..V podstate taká spielpergova jednohubka ktorá veľa nepokazí ale aj rýchlo vyšumi..

Dokonalý únik (2009)

Šokujuce pointy som mal vždy rad ale tu to šlo už ako cez čiaru... Inak celkom taka oddychovka na večer s pomerne solídnou akciu na konci a sympatickými herečkami :)

Cizí oběd (2013)

Skromný romantický príbeh, ktorému nechýba velké srdce :)

Učitelka (2016)

Taka malá komunista ktorá vedela využiť systém.... Teraz sa to robí sofistikovanejšie a vo veľkom :) Treba uznať že réžia a najmä strih je tu na slušnej úrovni a jednotlivé sekvencie príbehu sú pomerne dobre pospájané. Zuzana Mauréry svoju úlohu osamelej učiteľky zvládla celkom dobre a to som ju nikdy nejako neregistroval. Škoda že slovenský herci nemajú viac príležitostí hrať vo filmoch ktoré máju aspoň trochu normálny scenár.

Příchozí (2016)

Denisko je proste frajer či to bolo Zmiznutie alebo Sicarko vždy to bolo vramci žanru niečo neobvykle s pekelne hustou atmosférou. Všetky tieto atributy ma aj Arrival ktorý si ide svojou cestou. Nepotrebuje ani taký rozpočet ako Nolanov Interstelar ani nepotrebuje vyhodiť do povetria pol zemegule ako Emmerichov Indepeandence day II :).. Skratka pomale atmosferické sci-fi ktoré vas prinúti k zamysleniu. Prvý kontakt nie je ani tak filmom o nejakých ufoncoch ako viac o nás Humans..

Keď odchádza tatranský prales (2010)

Musi to byť dosť smutný pohlaď najmä pre tie generácie lesníkov ktorí už majú určitú historickú pamäť a vedia trošku porovnávať. Kalamity vždy boli aj budu bez ohľadu na človeka. Otázne je ako sa ku nim bude pristupovať... Výsledky bezzasahovsti su evidentne a žiaľ aj Peter Fleischer ma zrejme pravdu "už nie je veľmi čo zachraniť"... Asi nebudem moc objektívny kedže režiséra poznám a dalo mu to zrejme dosť námahy keď si to celé robil na kolene viac menej sam. Napriek tomu sa mu celkom slušne podarilo opísať súčasnú situáciu v národnom parku. Chýbala mi možno nejaká konfrontácia aj zo strany "ochranárov" ale o tu sa veľmi nesnaží ani druha strana :)

Captain America: Občanská válka (2016)

Ten chalanko Spiderman mi sem ale vôbec nepasoval. Aj keď cieľová skupina tohoto filmu je zrejme niekde inde :)... To množstvo superhrdinov tu bolo skôr na škodu. Na druhej strane mam rad filmy kde zaporný hrdina nie je taký zreteľny. Ten konflikt medzi Starkom a Rogersom (vtipne že zrovna kapitan America je ten rebel :)) v celku dobre vygradovaný. Zaverečný suboj bol slušne nadupadny aj keď celkovo akcia v Zimnom vojakovi mi prišla zaujímavejšia...

Velkej biják (2007)

Zlate časy prvý dielov Scary movie... Toto je len zlepenec scén ktore sa snažili byť vtipne ale moc sa to nedarilo. Podarila sa akurat Mystique z X-menov :)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Efektnejšie ale aj presladenejšie ako jednotka ktorá mňa osobne zaujala viac ako pokračovanie. Minimalne samotne Hry boli v predošlom filme o niečo uveritelnejšie ako tie "nahodné" skupinky ktoré sa vytvorili krátko po štarte.. Ale treba uznať že Jennifer má dobrý dostrel :)

Fargo (2014) (seriál)

Billy Bob Thorton, zasnežená krajina a jedna policajtka ktorej to celkom myslí...Filmový Fargo ma nejako zvlašť neoslovil ale toto je iný masaker. Práca s postavami, absurdné situácie, perfektná kamera a titulna znelka ktorá sa naštastie zachovala a chýba mi v druhej serii.