Pokání (2007)

Ak som dal Americkemú gangsterovi 4* viac menej z ješitnosti, tak teraz musím dať celkom určite 5* pretože tento film si to zaslúži. Vynikajúci silný príbeh, ktorý je ladený v rytme písacieho stroja. Záverečné posolstvo filmu je dokonalé. Pre mňa osobne najromatickejší film roku 2007...

Sněženky a machři (1982)

Takto asi vypadali tínedžerské komédia v minulosti. Dnešný "rafťáky" a "snouborďáky" tomu nesiahajú ani po členky.

Cashback (2006)

Užasná hudba, perfektná kamera a to mi vlastne stači na tento pomalý a nenápadný príbeh.

Nepříjemná pravda (2006)

Vďaka bohu že pán Gore nie je americkým prezidentom, to by asi nevznikol tento dokumentárny film. :) Napriek všetkému je odkaz tohto filmu jasný aj pre menej chápajúce amrické publikum. Problém životného prsotredia je dôležitý a treba o ňom "nielen" hovoriť. Myslím si že nobelova cena za mier je v tých správnych rukách. http://sk.wikipedia.org/wiki/Al_Gore

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Skutočný nárez...... Skvelé režiserské vychytávky a vtipné situácie aj tam kde sa to práve nečaká. Duo policajtov Angel - Danny fungovalo prefektné, kedže tato dvojica perfektne fungovala už aj predchádzajúcom spoločnom filme /súmrak mrtvých - http://www.csfd.cz/film/135497-soumrak-mrtvych-shaun-of-the-dead/ . Wright nezaprie svoje svoje skúsenosti zo Zombie komédie a veľmi rád ich aplikuje v tomto filme "viď niektoré vraždy". Odporúčam každému, kto si chce pozrieť dobrú akčnú komédiu.

Kid (1921)

Nedávno som mal možnosť opäť vidieť tento skvelý film a prišiel rovnako výnimočný ako prvý krát. Výrazová gestikulácia a hudba má v tomto prípde oveľa väčšiu silu ako tisíc slov.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Kolobeh života ako 4 ročné obdobia. Krásna filmová poézia s obrovským myšlienkovým nábojom..........Tento film môžem vidieť snáď stokrát a vždy my poskytne niečo nové. Jedinečné spojenie človeka a prírody.

Na hrane (2006)

Úžasný hraný dokument, ktorý som mal tú možnosť zhliadnuť na festivale Hory a mesto 2007. Perfektná atmosféra, ktorú vytvárali dvaja ústredný hrdinovia a nefalšovana Horehronská zábava zimných pretekov na krnačkách. Neviem či je to náhoda ale v ten istý deň keď som to videl na festivale tak tento film vysielala aj STV2 a dosť ma mrzelo že som ho druhý krát nevidel pretože to stojí za to ho vidieť aj viackrát.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Najlepší bol Russel Crowe a jeho rvačky po celom svete.