Báječný Fantozzi (1986)

Bože to je blbé a fakt. Paulo Villagio svojím priblblým herectvom zabíja aj tie momenty ktoré by mohli byť kvázi vtipné. Nechápem ako sa my to mohlo niekedy páčiť. :(

Saw: Hra o přežití (2004)

Keby James Wan tušil akú hororovú seriu započne možno by sa do toho projektu ani nepúšťal. :) Film ťaží predovšetkým s výborného nápadu a pre mňa aj šokujúceho rozuzlenia. Proste prekombinovaná detektívka ktorá mala skončiť prvým dielom!

Umučení Krista (2004)

Desná zývačka. S výnimkou Piláta boli herecké výkony úplne o níčom. Príbeh bez kontextu, ktorý sa snaží len odškrtávať všetky útrapy Ježiša od poslednej večere. Gibson ruka sa vraj objavila v jednom zábere, keď pribýjali Ježiša ku krížu. Zaslúžil by si po nej kladivom.

Matrix (1999)

Občan Kane žánru sci-fi. :) Neskutočne nadupaná jazda, ktorá na sklonku druhého tisícročia určila možnú víziu toho tretieho. Film ktorý skĺbil premakanú formu s filozofickou víziou možného zániku ľudstva, ktorý prežívajú vo virtuálnej realite MATRIXU.

Ti druzí (2001)

Asi najsilnejšie horory aké som kedy videl za úplne zaobídu bez hektolitrov krvi a chlápíkov, ktorý majú radi hokej, alebo ľudské mäso. Horor Tí druhý potrvdzujú kvality Španiela Amenabára, ktorý už vo svojom filme Diplomová práca potvrdil, že vie pracovať s napätím a vôbec nenudí. Ak bol niekoho šiesty zmysel ťažko stráviteľný tak nech toto radšej nepozerá.

Psycho (1960)

Projekt 100 (2009)