Rubber (2010)

Jojo, celkem dobrý nápady, celkem vtipný scénky, ale proč to proboha trvalo hodinu dvacet? Kamarád mi Gumu doporučil jako film o ničem. Neni to film o ničem, jenom je tak dvakrát tak dlouhej než divák zvládne a čekání, než se něco konečně zase stane, neni vůbec zábavný, kousal sem se nudou. A jakože filosofování o No reasonu? Bla.

Avengers (2012)

Uff, tendle film mi dal zabrat. Čekal sem naprostou pecku a ejhle-ono nic. Avengers mě rozesmáli jenom jednou (konkrétně Hulk když mlátí o zem s Lokim), zato po zbytek doby sem byl nucen koukat na naprosto debilní, neslaný, nemastný a hlavně trapný dialogy a slovní přestřelky. Akce mezi tim proč ne, takový velký a efektní to bylo, nic víc, nic míň. Iron man a Banner aspoň nějak zaujímali, jinak halda zbytečnejch postaviček do počtu nebo pako v podání cpt Jemeriky.(mimochodem, ač tu postavu opravdu nemám rád, jeho samotnej film mi přišel lepší, divný, co?) Abych to shrnul, proč to bylo tak dlouhý? Koukat na to šlo, ale ke konci to už bolelo dost. Viděno 2D s titulkama.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Nemůžu si pomoct, ale tendle biják mě nadchl. Viděl jsem pár filmů s podobně politicko-sociálně-historickou tematikou ale to je první, ke kterýmu nemám výhrad. Narozdíl od ostatních, typu Krvavá neděle a spol., tento postrádá jakejkoliv patos a svojí popisností, odstupem, syrovostí, perfekcionismem a až dokumentaristickym náhledem na věc dává divákovi možnost utvořit si na skutečné události vlastní názor. Palce nahoru, klobouk dolu a snad mé oko spočine na počinu alespoň srovnatelně kvalitním.

Svědectví (1994) (seriál)

Pěkný. Postapo prostředí si tak trochu říká o duchovní rozměr příběhu a King z něj udělal hlavní téma, souboj dobra a zla. Sice mi přišlo, že místy velice povrchně, stupidně a jednoduše (ruka boží nakonec mě rozsekala), ale to asi autorům odpustim. K filmovýmu zpracování snad jen dvě věci-z malýho rozpočtu televizního seriálu se tvůrcům podařilo vykřesat docela působivý dílko a muzika je prostě perfektní.

Vyměřený čas (2011)

Tři hvězdy za nápad. Jinak mě film vážně ničim výraznějc neoslovil, ale taky neodvolatelně neurazil.

Pravdivá romance II (1997)

Jo, srovnání s Tarantinem a Rodriguezem se přímo nabízí, spousta násilí, krve a tak, ale nemá to ten šmrnc a nadhled-samotná brutalita či nechutnosti Tarantina nevykřesaj... Celkově mě film bavil a romantika jak jí máme rádi z Pravdivý romance a Zběsilosti se taky konala, jen teda z pozice výborně zahranejch antihrdinů. Nechápu akorát, co měla kskaru znamenat ta scéna s Ježíšem??

Mlha (2007)

Hlavní problém Mlhy podle mě tkví v tom, že to je takovej anirybaanirako film. Chapadýlka a hmyzáci se mi celkem líbili, ale nebylo to ono, pořádná vyvražďovačka se nekonala, akční to bylo minimálně a strach, ba ani napětí, ve mě nevyvolali. Jakože psychologická rovina s náboženskou fanatickou tematikou je ohraná, konkrétně tady dost jednoduchá a předvídatelná, a prospěla by jí trošku menší černobílost postav - jednoduchý rozdělení na rozumný (hodný) lidi a fanatičkou zmanipulovaný (zlý) lidi na rozehrání nějakýho psychologickýho dramatu nestačí. Do toho mě taky dokázaly vytočit některý úděsně napsaný dialogy a hlavního hrdiny uřvanej syn, ječící dítě a ženský atmosféru akorát tak odbourávaly. A konec se sice možná dal tušit, ale to nic nemění na jeho rozsekávačnosti. Jen patřil do jinýho filmu a naprosto odpálil všechno, o co se režisér né ůplně šťastně pokoušel. Přesto tři hvězdy zaslouží, úplná tragédie to rozhodně nebyla.

Jeden musí z kola ven (2011)

Tak takovej film sem dlouho neviděl. Divák je vhozen do děje a nic mu neni automaticky servírováno-pár minut mi trvalo než sem se naladil na správnou vlnu a pochopil, že musim opravdu aktivně následovat příběh. A od tadytoho okamžiku prostě nešlo odtrhnout zrak od plátna. Perfektní herecký výkony, stylový prostředí a supr muzika jsou jenom třešničkama na dortu strhující jízdy, která mi nedala byť na vteřinku oddechnout. Jasná druhá projekce možná rozkryje spoustu dalších věcí, přeci jen pochybuju že mi nic neuniklo.

Krvavá neděle (2002)

To, že režisér vezme tragickou událost, spravedlivě se rozhořčuje na Brity, kteří jsou přece špatní, a diváka ideologicky masíruje mi prostě nesedí. Nezpochybňuji závažnost událostí Krvavé neděle, zpochybňuji představu, že roztřesená kamera a sugestivní téma automaticky udělá dobrý či silný film. Natož pak objektivní.

Bláznivá střela (1988)

Dobrá parodie, ne ale můj šálek, vyrostl jsem z toho.. Některé vtipy sou super, některé vyloženě trapné. Celkem proč ne, docela mě to bavilo.