Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Bejt to prostříhnutý na hodinu a půl a nebejt každej druhej záběr na šikmo, tak určitě o hvězdu víc. Je to prostě poctivý sci-fi béčko ve stylu devadesátek ve kterym se člověk jen diví, že se mu upsali herci jako Travolta, Pepper a Whitaker. Ti sice rozhodně nepředvedli úžasný herecký výkony, ale i kdyby hráli jakkoli, kdo by si toho všimnul? Rozpočet filmu je v těžkym nepoměru s oblíbeností, resp. výdělky, avšak ty prachy sou znát, efekty vypadaj celkem dobře, kostýmy, no, to je horší, ale nic co by mě urazilo. Ano, Hubbard založil scientologii, mimoto byl celkem špatnej scifi spisovatel, předlohu k filmu sem nečet, ale naivita a brakovost z toho čiší na sto honů. Velký scientologové se rozhodli zasponzorovat jeho odkaz, dobrá, ale podle toho film nehodnotim, protože se nejedná o žádnou sektářskou agitku. A, nakonec, jak sem se zde dočetl, tendle biják je jedna velká vykrádačka. Kromě podobnosti s jistou scénou z Matrixu mě do očí nic vyloženě nepraštilo. P.S. Zkoušel sem sledovat v češtině i angličtině a českej dabing je mnohem lepší. Dává to filmu novej rozměr. Od srágory k srágoře s prvky komedie s dost netradičnim, až absurdnim humorem.

Žvahlav (1977)

Režíruje sice Gilliam a v hlavní roli je obsazen M.Palin, to však neznamená další Monty Pythoňáckou taškařici. Spíš taková velice zábavná pohádka se slušnym množstvím perfektních scének a nápadů. A taky méně než více pro děti. No, nějaká mrtvola, humor, odkazy na všechno možný, nahá princezna, krev a trocha nechutností ještě žádný dítě nezabila.

Zardoz (1974)

Námětem scífko nejhrubšího zrna, zpracování naprosto ulítlý, místy poněkud hůře koukatelný, sečteno podtrženo silný tři hvězdy, pro čtvrtou hovoří Seanovo červený slipy.

Kniha přežití (2010)

Dost lidí tady píše o křesťanský propagandě, nicméně se nejednalo o věc, co by mě praštila do očí. Hlavní hrdina putuje po světě s vlastním kodexem: Jak žít podle bible a zároveň přežít v pustině aneb katolík dnes v postapo světě. Takže si můžete o nějákym pánbíčkaření nechat zdát. Ano, objevuje se tu sem tam nějaká modlitba, myšlenka,něco o víře a síle ducha, kterej umožňuje Elimu svojí mačetkou bez problému rozsekat nájezdníky. Do pěti hvězd tomu chybí málo, snad jen o malinko víc akce (ne, fakt tam neni víceméně žádná), trochu humoru a trochu jinej hrdina (pravdou zůstává, že ta jeho biblická neprůstřelnost a nějaký kecy mi úplně nesedly). Podívám se podruhý a možná ta pátá přibude. P.S. Falloutovina báječná, atmoška, krajinky, postavičky a i ten příběh..paráda.. hned po promítnutí sem si musel zas po letech jedničku zapařit. Edit: Pátá nepřibyla a nepřibude, druhý promítnutí stejně dobrý, trochu jiný, ale ne lepčí ani horší. Tečka.

Bez soucitu (2010)

No, je to teda sračka, ale. Bavil sem se, akce je jak má bejt, Travolta hláškuje. Pro spoustu lidí asi nekoukatelný, pro mě oddychovka na úrovni. Ten scénář, ten bolel asi nejvíc.

Zkrocená hora (2005)

Průměrnej romantickej film. To že je o dvouch gayích nehraje roli-odmyslet si vztah dvou chlápků a nahradit vhodnym poměrem mužů a žen dostanete to, co tu bylo xkrát. Vcelku banální zápletka o tom co se stane dvou fešnejm kovbojům v krásný přírodě. Ta příroda a záběry z hor dávaj třetí hvězdu.

Pád do ticha (2003)

Jeden z mála horolezeckejch filmů, kterej i nelezce může úplně pohltit a dostat. Neuvěřitelnej příběh dvou lidí na pokraji smrti, film o síle člověka a jeho vůli přežít. Dalšího nemám co dodat, doporučil bych úplně každýmu. Dokonalost.

Spartakus (2010) (seriál)

Perfektní seriál. Má to všechno. Akce - dobře vyvedené souboje plné zpomalovaček a spousty krve á la Kill Bill + 300. Intriky - ano, zajímavé pointy a rozuzlení, místy trochu vaty, ale rozhodně neurazí. Erotika - sex je všudypřítomný, furt tam někdo pobíhá nahej nebo šuká, chlapi, ženský, až bych tomu místo dobrodružný dal přívlastek erotický. Mluva - většina postav si nebere servítky a rouhaj se a klejou až to neni hezký, taky mi dělá radost. Jediné vady na kráse, které mě ovšem nemůžou odradit od udělení pěti hvězd, jsou místy nevyvážený a divný scénář a některé dialogy.

Captain America: První Avenger (2011)

Škoda první půle. Přerod slabocha v zachránce Ameriky a potažmo celého světa neměl šťávu a celkem mě nudil. Zbytečně dlouhé, celkem o ničem. Druhá půle je jízda zatraceně v jednoduchym stylu, nechybí jí nadhled a když mezi výbuchy a smrští střel proskakuje Captain America za doprovodu fanfár nebylo k dokonalosti daleko. Další plus-odkazy na komiksový svět a filmy všeho druhu taky potěší. Heil Hydra!!!

Spirit (2008)

Nebylo to vůbec špatný, vizuálně se mi film zamlouval, některé hlášky taky nebyly k zahození, Octopus je správnej magor, ale.. oproti Sin City sice barevnější a možná i o chlup komiksovější (to je co říct), přesto mi zde chyběla jistá hutnost příběhu a scénáře, jedná se spíše o sled více čí méně zajímavých scén, bohužel však bez patřičné síly a režijního kumštu. Škoda toho.