Rocky Horror Picture Show (1975)

Tak jako dost divný to bylo, o tom žádná, ale kromě Curryho mě nic příliš neuchvátilo. Originální, mimo, muzikál, nevim, nevim..nakonec docela zábava-ač nemám tušení co si o tom myslit.

Halloween (2007)

První polovina jasných 90%, vývoj Meyerse ve vražedné monstrum mě uchvátil, ale okamžikem jeho internace jde všechno do kopru. Chlápek s nožem postupně vykuchává ječící oběti, pak vykuchává další ječící oběti, prostě nuda, nuda, sex a krev. Achjo, zabitej potenciál

Dravci (1999)

Příběh a scénář mi přijdou úplně mimo, vymykají se všemu, co jsem dosud viděl, no, možná Vyvrženci pekla od Roba Zombieho by se dali srovnávat. Všemu dominuje sice pošahaná, ale výborná hudba, která perfektně podbarvuje Carlylovu lačnost, Pearcovu zbabělost, spoustu cynismu a černého humoru a v neposlední řadě spoustu řekněme řezničiny. Skoro bych se i stal kanibalem.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Kde je humor, akce, nepřítel a charismatické postavy? Kde je Stargate? Tohle je romantická šílenost v hlubinách vesmíru, kde je určitě spousta zajímavějších vecí k vidění než lidi tesknící po domově blablbabla. Koho zajímaj osobní problémy skupiny civilistů, která se chová jako banda hovad, koho zajímaj jejich výlevy, nejlépe podbarvené stupidní hudbou a kamerou? 1*) Stále zde padaj termíny typu nakadah, chevron apod, objeví se zde O'neill i Carterová, dokonce Rodney v situaci, kdy lze doufat že zůstane, bohužel tomu tak není. 2*) Dr. Rush. Charisma a hlášky mě u seriálu udržely, Carlyle je borec. Celkově? Největší seriálové zklamání.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Těžko označit za horor, komedii, parodii nebo nedejbože romantický film. Nicméně, z podobné sorty filmů tento je nejkrvavější, nejvtipnější, nejnápaditější a dokonce i nejromantičtější. Perfektní úchylárna, kam na to ten člověk chodí. Když o tom tak přemejšlim, stačí Ho vidět v jeho malé roličce bokem a už se nelze divit.

Poslední skaut (1991)

Existujou dvě verze dabingu, ten druhej je zprzněnej, první je smršť jedný perly za druhou. Možná se nedivim že to předabovali, dnes by si to asi nikdo netroufl odvysílat. Chmmm, film co mě provází již od dětství, viděno tak sedmkrát a za čas si ho pustim zas. Ty bys nezavřel ani hovno pod lopuchem.

Hanebný pancharti (2009)

Když jsem na tom byl v kině poprvé, celou dobu jsem se musel smát. Tarantina mám moc rád a jako obvykle mne nezklamal-jeho rukopis je opravdu nezaměnitelný, dokonalé spojení násilí, humoru, stylové vytříbenosti, atmosféry, muziky, příběhu a v neposlední řadě řady perfektních hereckých výkonů (v čele s Christophem Waltzem, Brad Pitt už v Burn after reading dokázal, že má jistý komický talent). A pak zbožňuju, když si někdo takhle mocně vezme na paškál historii.

Mrtvý muž (1995)

Moje první Jarmuschovo film, bylo mi tak patnáct. Koukám na to a nestíhám se divit. A pak mě to pohltilo, perfektní Youngův hudební doprovod táhlejch černobílejch záběrů. Sem tam padne nějaké lehké zafilosofování, pár dialogů mě rozsekalo. Kdo má rád Jarmusche tak to viděl, kdo ho nemusí, ať se podívá na Ghost Doga. A tak sem si zamiloval Williama Blakea.

Kafe a cigára (2003)

Moje srdcovka! Ta atmosféra, ten humor, ty postavičky, to všechno, vždycky mě potěší. Bible generace kafí a cigár. Některé povídky lepší než jiné, ale všechny jsou prostě super. Občas si říkám, když tak někdy sedim, piju kafe, dávám si retko a připadám si přesně jako ve filmu, že ten Jarmusch prostě umí. Akorát to asi neni pro každýho.