Oáza (1992) (pořad)

Když pořad Oáza začínal, začínal jsem mít, coby "puberťák", jiné zájmy než sledovat odpoledne televizi. Ale pár dílů jsem viděl a taková hrůza to zase nebyla. 40% - 2**

Občan Havel (2007)

Průměr mezi dokumenty tohoto typu. Hvězdičku na víc dávám z úcty k bývalé hlavě státu. 70% - 4****

Obecná škola (1991)

Jak tak pozoruji svá hodnocení Českých filmů a celková hodnocení zde, tak se jen utvrzuji, že nejsem velký fanda domácí filmové tvorby. Obecná škola není vyjímkou a opět mi dopřála špetku té pravé České filmové nudy. Jediné absolutorium zaslouží Jan Tříska a jeho Igor Hnízdo. 50% - 3***

Oběti války (1989)

Skvělé válečné drama, které více zaujme silným lidským příběhem než akčními scénami. Sekvence, kde znásilňují tu Vietnamskou dívku, dokonale vystihuje pojem - VÁLEČNÉ ŠÍLENSTVÍ! 75% - 4****

Obchodník se smrtí (2005)

Jurij Orlov byl "podnikatel" se správným tahem na branku. kdyby obchodoval s něčím legálním, tak věřím, že má Bill Gates zdatného konkurenta... :-D 80% - 4****

Objektiv ČT24 (1987) (pořad)

Ohromná stálice mezi poznávacími (cestovatelskými) pořady. Bez Objektivu si už asi nedovedu představit nedělní snídani. 85% - 4****

Obojek (1991)

První polovina filmu má spád a nenudí. Naopak. Ale čím více se blíží závěr, tím více to ztrácí kvalitu. 45% - 2**

O češtině (2005) (pořad)

Zpracování pořadu s kvalitou nemá nic společného. Jeho síla ale tkví v poselství, že čím dál tím hůř ovládáme svůj rodný jazyk. Současní teenageři si snad myslí, že Český slovník obsahuje slova (zkratky) typu LOL, OMG, BTW, IMHO, jj ... 70% - 3****