Chalupáři (1975) (seriál)

Určitě nejlepší český seriál, což umocňuje to, že vznikl v dietlovské době. Filip dal dohromady fantastické herce, uměl si najít vynikajícího autora hudby, o kameře ani nemluvě. Tam snad chyběl jedině Libíček. 100%.

Volání divočiny (1966)

Filmy o zvířatech jsou většinou hodně dojemné, ale tento film patří k nejdojemnějším, což i podtrhuje nádherné prostředí a hudba. A to je nutné uvážit, že film vznikl pžed 45 lety, kdy trikové možnosti filmařů byly značně omezené. 100%.

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Uznávám, že plytké, nicméně ta Dietlova stopa je natolik silná, že z bezbřehého formátu udělá alespoň nějaký příběh hodný minimálně jednoho shlédnutí. No a k tomu Laďa Menšík...... Přece to nebudeme házet do odpadu. Ale při repríze na to čumět asi nebudu. I když, kdo ví?

Štvanci (1979)

S ohledem na dobu, kdy vznikl, velmi dobře udělaný film. Bohužel, jak už jsme si na to zvykli, neautorizace autorských práv nutí distributory k novému dabingu. A to je problém i tohoto jinak kvalitního snímku (už žádné "šmiky, šmik"). Anthony Quinn, ale zejména Malcolm McDowell jsou úžasní. Pro mě 90%.

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

Nádherně smutný film. Vzpomněl jsem si na něj v souvislosti s umrtím Falka, kde potvrdil, že není předučen jen pro to, aby hrál Colomba.

Pupendo (2003)

Klasická "Hřebejkovina" s vynikajícím výkonem všech herců v hlavních rolích, nicméně mi tam chyběl ten potřebný spád, takže i zde byla hluchá místa. Kdo tu dobu nezažil, musel místy tápat. Nicméně poctivých 80%.

Černí baroni (1992)

Film vznikal v hektické porevoluční době, kdy hladový český divák se stále nemohl nabažit obrovského návalu hollywoodské produkce. Přesto se film zcela po zásluze ujal (na rozdíl od stejně dobrého Čonkina). Fantastické obsazení, skvělé hlášky, jen některé scény do sebe moc nezapadají. Proto poctivé 4 hvězdy.

Lidice (2011)

Velmi pofesionálně povedené dílo. Nikolajev se opravdu se svým úkolem převzatým na poslední chvíli zhostil vskutku bravurně. Riestrova kamera spolu se střihem citlivě dokumentují jak okázalé tak detailní scény. Jedinou slabinou je zpracování vlastního atentátu, ale všichni víme, že tyto záběry byly dotáčené, a že byly šity horkou jehlou, je zde patrné. Hudba je pak kapitolou sama o sobě, a i když zaznívá v průběhu téměř celého děje filmu, je zcela nevtíravá, naopak originálně podbarvuje jednotlivé scény. 90%, ale pro mě, kterého toto historické období zajímá 5 hvězdiček

Dárek (1982)

No může být lepší komedie, kde CC hraje podváděnou manželku? Zcela dokonale udělaný film zasazený, kam jinam, než do romantických Benátek s perfektním českým dabingem. Jasných 5 hvězd.

Podivné dědictví (1972)

Určitě nejlepší film Tterence Hilla, ve kterém i "fackovací" scény mají svůj smysl. Nutný však původní dabing (Brabec, Macuichová, Haničinec), protože následný dabing pro DVD celý film zcela zdegradoval. Plnohodnotných 5 hvězdiček, neboť ... cesty Páně jsou nevyzpytatelný.