Sekai no čúšin de, ai wo sakebu (2004)

Ach.. citové vydieranie od režiséra. Nápadná podobnosť s "Walk to Remember" . Predvídateľný záver a predlžované emotívne scény. Ale predsa spôsob akým bol príbeh podaný, a toľko emócií ktoré vo mne vyvolal. Proste mi to prirástlo k srdcu a dlho po filme vo mne ostal ten zvláštny pocit a to je pre mňa pravý dôvod na 5*

Pod vlivem lásky (2008)

Štvorhodinový film a ja mám napriek tomu málo. Tá atmosféra ktorá sa cez celý film niesla.. Skutočne originálne dielo. Je to film o tom, že nie vždy je všetko tak ako to na prvý pohľad vyzerá. Šialené všedielo predovšetkým o láske. Perverzia, cirkev, túžba hrešiť, Manipulácia ľudí, vraždy, šialenosť, všetko tak brilantne natočené že v závere si už nie ste istý ničím. Komediálna stránka funguje perfektne a pritom si film zanecháva svoju atmosféru,vážnosť a zvrhlosť. Skutočne som nikdy nič podobné nevidel. Japonské a celkovo východné filmy v sebe majú niečo. Neviem to popísať ale priťahuje ma to.. a tento film toho má dvojnásobne. Treba v ňom čítať medzi riadkami. Výsledný efekt stojí za to.

Rango (2011)

Animované filmy v sebe vždy mali isté čaro. No tu sa skrýva aj čaro westernu, čo po spojený s humorom, ktorý mi mimochodom úplne sadol, a geniálnym soundtrackom od Zimmera dalo za vznik postavičky ktorá vám prirastie k srdcu. Stačilo sa len usadiť a celé si to vychutnať :)

Útěk ze Sibiře (2010)

Údajne založené na skutočnej udalosti, pravdivosť tejto informácie som sa síce nedopátral ale tak či tak obdivuhodný snímok. Nádherná príroda, odhodlanie ísť za slobodou, boj o prežite a aj bolesť a smrť. To všetko je súčasťou tohoto filmu. Stačí si uvedomiť tú ohromnú vzdialenosť medzi Sibírom a Indiou a ostane vo vás pocit, ktorého sa ešte dlho po filme nezbavíte.

Vyměřený čas (2011)

In time je sci-fi, ktoré v prvom rade zaujme princípom na ktorom funguje ekonomika tohto futuristického sveta. Netreba žiadne technologické hračky, stačí iba skvelý scenár a režisérske spracovanie. Pojem čas sú peniaze naberá v tomto filme úplne novú perspektívu. Filozofická čas snímku je taktiež skvelá, ak máte tisíce rokov prestane vnímať čas, vaše telo nestárne ale myseľ áno. Stačí sa len unášať dejom, mne to úplne stačilo :)