Dark (2017) (seriál)

Mindfuck

Výchozí bod (2014)

Rozmýšlam v trochu pesimistickej nálade nad zmysľom života a náhodou natrafím na tento film o ktorom som vôbec nič nevedel a ktorý ma na prvý pohľad pri výbere filmu na večer aby som zahnal svoje existencionalistko depkárske myšlienky ani moc nezaujal. No z nejakého dôvodu som sa asi z 20 filmov rozhodol práve pre tento a dostal som presne to čo som v daný moment potreboval. Je mi jasné, že z veľkej časti za to môžu okolnosti, pri akých som tento film videl, ale hltal som každú sekundu a po prezretý sa ešte dlho zamýšľal nad okoľnostami ktoré ma k filmu dostali. Náhoda ? Osud? Bezvýznamné myšlienkove pohody? Čo keď predsa len niečo existuje?.. Neviem, neriešim to je na dlho a osobná vec každého človeka. Každopádne každý film ktorý vo mne vyvolá podobné pocity si moje plné hodnotenie zaslúži :)

Avengers (2012)

neni o čom to sa musí videť v kine 3D :) naposledy som sa tak cítil na Avatarovi

Colombiana (2011)

proste sa na to veľmi dobre pozeralo :)

Suzumija Haruhi no júucu (2009) (seriál)

Priznajme si to že Endless Eight sralo asi každého ale ja som si to ku koncu už užíval. Dejovo skutočne slabá séria v podstate len 3 príbehy, ktoré ale v konečnom výsledku s prvom sériou a filmom dokonale zapadli a plne som pochopil ich význam. Ťažko sa to hodnotí jednotlivo, pretože to celé musíte vziať jak celok a tých 5* je za celok. (a teraz s odstupom času aj za EE :P)

Battle Royale (2000)

Totalna hovadina.. absolutne som to nepochopil a zdalo sa mi to chore ale akonahle sa nad tym prestanete zamyslat a zacnete len sledovat film tak to islo v celku v pohode a sice sa to chcelo hrat v zavere na nieco viac ale to bohuzial neslo lebo to uz nad tym zase musel rozmyslat

Angel Beats! (2010) (seriál)

Začiatky boli skutočne slabšie ale chytilo ma to od prvého dielu a keď sa príbeh zamotal tak pre mňa to už nemalo chybu. Zaujímavý príbeh, miesto a aj osudy postáv. Proste sa mi to páčilo a aj keď ostalo pár vecí ktoré som nepochopil tak v konečnom dôsledku mám z toho dobrý pocit. Plné hodnotenie ale dávam hlavne za opening a ending vďaka ktorému sa zdvojnásobil zážitok :)

Cheot nun (2007)

Ďalší z rady východoázijských románikov, aspoň už rozoznám japončinu od kórejčiny. Ale predsa nemôžem si pomôcť, tieto filmy majú dačo do seba a pôsobia na mňa svojím kúzlom a ja nie som schopný im odolať :)

Ip Man (2008)

Veľmi kvalitný film o tradíciach, bojovom umení a Číne samotnej.