Jessica Jones - Série 1 (2015) (série)

Ne tak boží jako Daredevil, ale i tak seriálovej nadprůměr, která hravě strčí do kapsy 90 % kinoprodukce Marvelu. Kilgrave je skvělej a díky němu to šlape. Těším se na Lukea Cage a na další seroše ze spolupráce Marvelu a Netflixu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Nejhloupější akční série všech dob to v sedmým díle dotáhla do extrému. Auta vyřeší všechno. Jak se dostaneme na tu silnici? No přeci vyskočíme s autama z letadla. Jak osvobodíme Ramsey? No přeci budeme jezdit rychle a zběsile a budeme mlátit po zuby ozbrojený vojáky jen v mikině a riflích. A to je jen pár příkladů logiky akčních scén v tomhle filmu. A co Dubaj a skok z baráku do baráku a do baráku? Sice to nedává pražádnej smysl, proč by auto mělo bejt tak vysoko v mrakodrapu a už vůbec ne, proč by v tom měl bejt schovanej bůhvíjakej superčip. Gods Eye je taky k smíchu - supersledovací program, kterej naheckujou nebo tak něco, potom to připojí k telefonu a zas to šlape... Celá logika týhle série a toho, jak plánujou akce, je na hlavu. Takže se u toho snažím nepřemýšlet a vychutnat si zbytek. No jo, ale akční scény nejsou nic extra (Mad Max tomu nakopává prdel), Vin Diesel je jeden z nejhorších herců svý generace a kdykoliv pronese nějakej žvást o rodině, nejradši bych vypnul zvuk. Přiznávám, že Statham byl fajn a bavil mě The Rock. V celým filmu měl ale jen čtyři scény a to je málo. Rozum zůstává stát nad tím, že budou další díly.

Buchty a klobásy (2016)

Hrozně moc na tomhle filmu oceňuju, že na to měl Rogen koule. Že natočil erkovej animák o mluvícím jídle, kterej si jde vlastní cestou a není jen sprostší verzí Toy Story. Velkej palec nahoru dávám za chytrej scénář, kterej si výborně pohrává s náboženstvím a rasovými předsudky. Ve spoustě momentů to je fakt vtipný. Za tohle všechno se přikláním k hodnocení 7/10. Dal bych víc, ale je tam několik věcí, který ten film zbytečně sráží. Ten film chce bejt víc než dokáže - romantika je chabá, dobrodružství tak napůl a záporák jen tak do počtu. Příběhově to je nevyvážený a nejvíc to je vidět na "akčním" finále, tam to mohli v půlce utnout a ničemu by to nevadilo, naopak by to prospělo. Fuckování je fajn, ale bylo ho moc a tím pádem už potom nemělo takovej komediální efekt. Mohli se prostě trošku přibrzdit a bylo by to o dost lepší. Rogen ale má můj obdiv, a proto nechám i přes všechny výtky slabší čtyři hvězdy.

Sebevražedný oddíl (2016)

Na hony lepší než Batman v Superman. Zábavnější, soudržnější a dává to daleko větší smysl. Ale i tak jsem zklamanej a je tady tolik věcí, který jsou vyloženě špatný a další, který mohli být lepší. Velký plus je za Deadshota a Harley Quinn, tyhle dva jsou dokonalí a chci je vidět víc a víc. Flag mě bavil a dokonce bych řekl, že se Kinanaman do role hodí víc než Hardy. Viola Davis taky dobrá. Zaujal mě Killer Croc. A je to fajn natočený. To jsou všechny plusy. Ale záporák je absolutně tragickej. Ten to zabíjí. V některých místech to je divně sestříhaný (nástup záporáka, Harley rozbíjí výlohu, atd.). Zbytek postav je na nic, nemají žádnej prostor a vůbec by tam být nemusely. A teď Joker. Nehledě na to, že pro film je nepodstatnej, tak to Leto vůbec netrefil. Při mluvení jakoby nechtěl hýbat hubou, má hůlku a třpytivý tretky. Hlavně člověk neví, proč by tenhle pošuk měl být princ zločinu. Podle trailerů to vypadá, že toho ve střižně zůstalo poměrně dost, ale fakt nevím, jestli tolik, aby to napravilo špatnýho záporáka a nedotažený postavy. Vadí mi, že to není film o záporácích, který dělají záporácký věci, který hrdinové nechtějí dělat, a díky kterým jsou tím, čím jsou. Od Ayera jsem čekal víc.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Lepší než Reevesův Cloverfield. Má to lepší tempo a nemá to nějaký otravný vztahový podzápletky. Je to napínavý, dobře zrežírovaný a výborně zahraný. Člověk si chvíli myslí, že Howard je jen prepperskej magor, další chvíli, že má pravdu a pak, že je pro změnu vyšinutej prepperskej magor. Opravdu se mi to líbilo, ale bez pokračování ten film má poloviční význam.

Domek z karet - Série 3 (2015) (série)

Líbilo se mi, že se třetí série soustředila na vztah Franka a Claire. I když jsme na konci nedostali rozuzlení volebních dostihů, stalo se něco, co se základy celýho seriálu otřáslo daleko víc. Vedlejší dějový linky byly jednodušší než v předchozích dvou sériích, ale všechno sloužilo jen tomu hlavnímu a podstatnýmu. Podle mýho lepší než druhá řada.

Domek z karet - Série 2 (2014) (série)

Pokračování Frankovi cesty Bílým domem, kdy jen lže lidem do očí, využívá je a dělá z nich debily, je zase perfektní. Už jsem z toho ale nehledal čelist někde na podlaze jako před rokem.

Domek z karet - Série 1 (2013) (série)

Frank Underwood je vedle Verbala Kinta a Lestera Burnhama nejpozoruhodnější postavou, co kdy Spacey zahrál. Je to parchant, kterej si jde tvrdě za svým a je lepší mu uhnout z cesty. Spacey mu ale propujčuje tolik charizmatu, že mu člověk musí fandit. Vrcholná politika je tady dokonale zachycená a oproti Sorkinovu Newsroomu je zábavnější a tíživější. První série je cestou na vrchol, nebo spíš si Frank bere to, co mu patří. Druhá série musí bejt drsnej boj o to nespadnout na hubu. Moc se těším.

Batman vs. Joker (2016)

Nesoudržnej film. První část s Batgirl je sice zajímavá a poznáme ji a v další části to pomáhá s Barbarou a Gordnem soucítit. Její vyšetřování je potom ale úplně nepodstatný a v druhý části je Batgirl zbytečná, fakt škoda. Joker je dobrej, flashbacky emocionální a nosná myšlenka o jednom špatným dni hodně dobrá, ale nadhozená jen na konci. A právě konec se mi ale vůbec nelíbil. Krapet zklamání.

Špión (2015)

Mezi komediemi posledních let rozhodně špička. Ale pořád to mohlo bejt ještě o fous lepší. Spoiler: to fakt toho Lawa nemohli zabít? Tenhle twist bych klidně oželel a neměl bych pak co vytknout. Konec spoileru. Melissa mě snad poprvý vážně bavila a Statham byl v týhle idiotský roli dokonalej. Dvojce bych se nebránil.