Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Moc hezky zpracovaný dokument o druhé světové válce. Všechny hlavní události se autorům víceméně povedlo shrnout do 6 dílů, vše doprovázeno pěknými kolorovanými záběry. Trochu mi vadilo přílišné zaměření na Francii, což je na jednu stranu vzhledem k francouzskému původu dokumentu pochopitelné, ale poslouchat půl dílu o tom, jak se Francouzi "hrdinně bránili" a jak porážka FR armády byla zaviněná nedostatečným zásoboblablabla je docela otravné, prostě si nepřiznaj, že to byl debakl jak prase. Absoulutně nevýznamné Sárské ofenzívě je věnován větší prostor než bitvě v Ardenách, Market Garden není ani okrajově zmíněna. Celkově je poslední fázi války věnován malý poměrně malý prostor, ale i tak 5*

Enron: The Smartest Guys in the Room (2005)

Skvěle zpracovaný dokument o vzestupu a hlavně pádu energetické korporace Enron.Z toho,jak jednoduše šlo falšovat účetnictví a pomocí různých machinací a fraudů zkreslovat hospodářské výsledky,až mrazí.

Serenity (2005)

Důstojné zakončení seriálu, který bohužel skončil dříve než začal. Škoda, mohlo se jednat o důstojného konkurenta Stargate či BSG

Copak je to za vojáka... (1987)

Náborovy film,který zaujme především první půlkou kde jsou vojáci v rámci cvičení chytáni za doprovodu Hapkovi chytlavé melodie.Od půlky se film začíná strašně táhnout,částečně to aspoň zachraňuje Roden.

Moskva na Hudsonu (1984)

Až moc velká propaganda,slabší tři hvězdy jenom díky úžasnému Williamsovi.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Zpočátku to vypadalo zajímavě,návrat Sherlocka tam kam patří,ale jakmile se na scénu dostaly sny ve snu ve snu ve snu za asistence kokeše,tak se z toho stalo trochu Inception,což mi k tomu vůbec,ale vůbec nesedělo.Tři hvězdy za atmosféru viktoriánské Anglie a Benedicta s Martinem

Připoutejte se, prosím! (1980)

Jedna z prvních bláznivých komedií,která nasadila latku vysoko.Spousta vtipů dnes působí lacině,což je vzhledem ke stáří filmu pochopitelné.Jinak se jedná o super komedii nabitou hláškama. "Joye have you ever been in turkish prison?"

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Obsahuje spoilery,ale stejně to asi nikdo nebude číst. Tak,po 10-ti letech jsem plnej nadšení a očekávání (hlavně díky náloži trailerů,fotek a prvních recenzí) vyrazil do kina na moje oblíbený Star Wars.I když mě na začátku trochu zklamal vykradenej nápad s uložením informací do droida,řekl jsem si oukej,nevadí,vypadá to zatim skvěle.Filmu jsem ze začátku opravdu neměl co vytknout....vizuální orgie,dobrej příběh,super obsazení,Kylo Ren vypadal zpočátku taky jako správnej Star Wars záporák.Generál Hux a vlastně celý First Order vypadalo jako důstojnej nástupce Impéria.Moje nadšení kulminovalo někdy v momentě,kdy se na scénu objevil Han s Chewiem.Od té doby to šlo tak nějak všechno do kopru.Začalo mi vadit přespříliš vtípků.Některý byly super,ale všeho s mírou.V momentě kdy Kylo sundal masku,tak šly vešekré iluze o charismatickym,tajemnym záporákovi stranou.To si budto dotyčný spletl studia a místo na natáčení nějakýho hororovýho teenagerovskýho béčka vlezl na natáčení SW,nebo se J.J úplně zbláznil.Superzbran First Orderu vypadala sice moc pěkně,ale taky už to tu bylo.Dvakrát.Navíc nabíjení ze slunce mi dost připomíná KOTORy.Další vykrádání.Do toho pořád nový vtípky,který už začínaly lízt na nervy."Našli jsme slabinu ve zbrani Last Orderu,vyšleme malou eskadru,aby to zničila.".....jako vážně,po 3x v podstatě to samý?Do tohoto momentu jsem si ještě řikal ok,pořád to je dobrej film,hudba a vizuální stránka filmu je opravdu super.O veškeré iluze jsem přišel při závěrečnym duelu.Daisy Ridley ztvárnuje Rey supr,určitě to pro její kariéru herečky bude dobrej start,to nic ale nemění na faktu,že souboj s Kylo Renem je úplnej výsměch a pohřbilo to dojem,že je snad záporák,kterej měl opravdu potenciál,aspon silnej,když už vypadá jak totální vometák.Takhle ne.Kdyby to bylo obyčejný sci-fi,tak by bylo hodnocení určitě výš,ale takhle zkazit dlouho očekávaný Star Wars,to ne.Přesně se naplnily obavy lidí,že Walt Disney bude chtít pouze vyždímat prachy ze značky a že jim vůbec nepůjde o zachování kvality předchozích dílů.S těžkým srdcem ***

Dítě číslo 44 (2015)

"There is no murder in paradise"........Body nahoru za skvěle vykreslenou atmosféru SSSR 50.let s všudypřítomnou MGB.Škoda že druhá půlka je tak nějak hrozně moc uspěchaná.Je mi jasný,že celá knížka se do dvou hodin nevejde,ale zamrzí to,film by si určitě zasloužil delší stopáž..Slabší 4*

Utajená katastrofa Dne D (2012) (TV film)

Dokument o poměrně neznámé a dlouho utajované tragédii,která se stala v rámci cvičení vylodění v Normandii.Velký prostor v dokumentu je věnován potopení amerických transportních lodí,což je vzhledem k počtu mrtvých a řadě nejasností logické,škoda ale, že tvůrci dokumentu se nevěnovali událostem na pláži,kde se americká pěchota dostala pod palbu vlastních.O těchto událostech je spíše jenom zmínka a určitě by nebylo na škodu,kdyby vznikl další díl.