Elitní jednotka (2007)

Rio de Janeiro a totálny bordel plný feťákov a skorumpovaných fízlov. Scenár je prekvapivo skvelý a tak ako na papieri, tak aj vo filme proti tomu bordelu výrazy špeciálna jednotka, ktorá má nie len drsné podmienky na prijatie, ale aj drsné podmienky na bojovom poli a drsnú atmosféru k tomu. Prvá polovica skvelo nastrelí dej a ta druha skvelo zastrelí koniec. 80% - 4*

Green Lantern (2011)

Zelená je moja obľúbená farba, sci-fi je môj obľúbený žáner, Ryan Reynolds je jeden s mojich obľúbencov a James Newton Howard taktiež. No aj napriek týmto plusom sa film moc ďaleko nedostáva. Vizuálne je film síce okúzľujúco pekne zelený, čo sa mi na filme páčilo asi najviac, ale scenár je taký dosť obyčajný. Občas to má nejaké nápady a akcie majú šťavu, tak ako aj vtipné scény, ale celkový priebeh je nič moc. Natočiť film o zelenom lampášoví je síce ťažké a tvorcom sa to podarilo trošku lepšie ako som očakával, ale keď už ma to začalo baviť chcel som čoraz viac a čakal som v niečo lepšie. Green Lantern je v niektorých momentoch podobný iným filmovým komiksovkám, čo by až tak nevadilo, pretože si občas primiešal niečo svoje a s časti dokázal vždy niečim zaujať, ale záver mi prišiel odfláknutý. Prišiel Hal Jordan a vystrielal Parallaxa. Pred tým sa ho každý bál a celý film bol neskutočný Badass a v závere filmu sa z neho stala neskutočná sračka, ktorú cca 15 Lanteri nevedeli poraziť, ale jeden áno. Škoda, až príliš jednoduché a pramočiare na to aby to zabavilo. Celkom fajn až na ten koniec. Btw. nevypínajte to hneď ako uvidíte titulky. 70% - 3*