Elektra Luxx (2010)

Bavil ma úvod, Timothy, Levitt a aj Carla, ktorá vyzerá delikátne, ale od polky mi to prišlo dosť bez príbehu a hlavne vtipu. Nakoniec som sa aj začal nudiť a bol som celkom rád, že to skončilo. Škoda, pretože to začalo celkom zaujímavo. P.S.: Počkajte si na scénu za titulkami. 50% - 2*

DC Showcase: Sgt. Rock (2019)

Mám rád II svetovú a toto je brilantná kombinácia - mix Van Helsing (Upír, Vlkodlak, Frankenstein) a Wolfensteina (Náckovia a hrad). Celý 15 minútový kraťas je nabitý veľmi pekne natočenou akciou, skutočne to má šmrnc. Bruce Timm stál pri zrode niekoľkých fantastických DC animakoch a toto je skvelá jednohúbka. Škoda, že len jednohúbka. 95% - 5*

Superman (1978)

Mám rád Supermana, ale filmoví elasťáci s S-kom na hrudi ma chytili, až keď sa Kal-El naučil nosiť slipy v Man of Steel. Efekty samozrejme zostarli a dosť, čo je škoda. Nie je to kult ako Star Wars na ktorý sa to pozerať v pohode bez toho, aby ste sa nad tými efektami nepozastavili. Film, ale nie je o efektoch, len spomínam, že s tejto stránky si ma film nezískal. A nebavil ma vlastne ani prvú trištvrte hodinu. Začal ma baviť, až keď prišiel na scénu Christopher Reeve, ktorý sa mi v roli Supermana dosť ľúbil, ale inak ma vedľajšej postavy (Luthor, Lois) takmer vôbec nebavili. Prišlo mi to niekedy zbytočne dlhé, malo záživne, či strhujúce. Verím, že v sedemdesiatom ôsmom to musela byť bomba a určite by to bol film, do ktorého by som sa zamiloval. Škoda, že som to nestihol, teraz to už oceniť neviem. 55% - 3*

Jméno růže (2019) (seriál)

Knihu som nečítal, ale veľmi na mňa zapôsobil Sean Connery v roli Williama von Baskerville v Annaudovej verzii. Na tomto seriály ma zaujala hlavne dĺžka skoro osem hodinových epizód. Bol som zvedavý, čo také je tu navyše, alebo iné oproti brilantnej filmovej verzii. Zo začiatku ma to celkom bavilo, ale potom som zistil, že okrem toho, že je to zbytočne rozťahané, odpútavajú od vrážd pozornosť vedľajšie postavy, ktoré moc nemajú čím zaujať. Čo sa týka hereckého obsadenie na čele s produkujúcim polo talianom Johnon Turturrom, tak je to prekvapivo fajn. Samotný seriál nie je zlý a určite ho odporúčam tým, ktorý žeru Conneryho ako františkána a aj keď som sa vyložene nenudil, pretože príbeh je stále dobrý (temná klaštorová výprava nechýba aj keď toto je trošku "čistejšia verzia"), zistil som, že Il Nome della Rosa s roku 1986 je oproti tomuto skutočne vybrúsený kúsok. 70% - 3*

Arrow - Série 7 (2018) (série)

7 séria - 85%. Keď som pozeral štvrtú a piatu sériu uvažoval som nad tým, či to nevzdať. Nakoniec neľutujem, že pokračujem ďalej a dostal som sa až do finále. Šiesta séria ponúkla perfektné finále a táto siedma ponúkla niečo, čo ma bavilo asi najviac. Green Arrowa za mrežami. Zatiaľ čo zvyšok série balansuje ako obvykle, medzi dobrými akčnými scénami, lepšími dielmi a tradične trápnymi a zároveň štýlovými výstupmi, prvé diely ponúkli najlepší príbeh, najlepšie postavy, hercov (M.J. Wihte, Vinnie Jones) a najlepšiu akciu. Nakoniec som celkom spokojný s touto sériou, ma to síce zbytočne veľa dielov, ale hodnotím kladne. Crossover ma znova bavil, future "flashbacks" a cameo návraty tiež, štýlová kamera znova nechýba, podaril sa aj výber skladieb od Ruelle (Madnes, The Other Side) a dostalo ma aj celkom prekvapivé a smutné finále.

The Lost Tape: Andy's Terrifying Last Days Revealed (2004)

Jednohúbka s Adnym čo predáva oproti obchodu zbrane. Nič moc sa tu neudeje, viac menej je to iba kvákanie do kamery, ale ako menší doplnok, kde zistíme ako to prebiehalo uňho doma neurazí. Pre niektorých fanušíkov Dawn of the Dead to môže zaujímavé. Ja som síce fanušík, ale mne tam chýbali priestory mimo obývačku a minimálne jeden headshoot. 70% - 3*

Animatrix (2003)

Matrix mám rád aj ked to nie je podla niektrých najlepšia trilogia, určite je to jedno s najlepších sci-fi. Animatrix ponukne zopár kratkých filmov, ktoré ešte obohacujú a prehlbujú svet Matrixu. Priznám, že všetky mi zaujímavé úplne neprišli, ale zopár ma ich zaujalo. Detective Story a Kid's Story ma celkom zaujali, ale úplne najlepšie sú Final Flight of the Osiris a hlavne The Second Renaissance. Zvyšok ma moc nebavil a prišiel mi zbytočný. 75% - 4*

Mulan (2020)

Spomínam si, že animák ma celkom bavil. Filmová Disneyho adaptácia za to toľko nie. Za obrovský rozpočet sme sa dočkali bombastickej výpravy, kostýmov, fajn hercov (Donnie Yen, Jason Scott Lee a Jet Li, ktorého som ani nespoznal), hudbu od Harryho Gregson-Williamsa, ktorá dýcha čínskou kultúrou, rovnako ako film, ale nenadchne a nestrhne, rovnako ako film. Akčná stránke tiež nie je vyložene zlá, ale tie typické čínske akčné scény, kde sa vždy pred tým ako ide do tuhého posilnia redbulom, aby im dal krídla, ma moc nebaví. Najviac ma bavila asi prostred časť, kde sa Mulan maskovala za muža. Tam je podľa mňa film najzaujímavejší a dokáže zaujať aj vedľajšími postavy, zato v samotnom závere moc neoslnia. Film nie je zlý, ale v animáku to fungovalo lepšie. Tu chýba lepší režisér, ktorý by to uchopil s jasnou víziou a ponúkol trošku napínavejšie scény. Ako by sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, či chcú seriózny film, alebo čínsku zábavnú adaptáciu známeho príbehu. Výsledok však ostal niekde medzi, ktorý dokáže nudiť, ale miestami aj baviť a navyše je zabalený v peknom obale čínskej kultúry. 65% - 3*