Vyšinutý (2020)

Námet nie je zlý, dokonca vie film aj zaujať, upútať diváka v niektorých scénach, ale toľko nelogických vecí (Russell Crowe chodí ako ninja) a rozhodnutí čo sa tam stane je až smiešne. Určite by som ten film vedel potopiť ešte viac, ale nechcem, pretože aj keď to bola v niektorých častiach riadna chujovia, bavil ma tento Thriller s tučným Russellom. Až tak tučným, že som chvíľku uvažoval, či to nie je John Goodman. 60% - 3*

Na nože (2019)

Určite najlepší film Riana Johnsona. Okrem výborných postav a bombového obsadenie (fantastický Craig, milá Ana de Armas, záhadný Evans, Shannon či Jamie Lee) dokáže zaujať aj samotný príbeh, ktorý upúta pozornosť a drží diváka v napätí až do konca. Veľké plus okrem príbehu a castingu je určite aj prostredie filmu obrovského domu, taktiež kamera a hlavne strih. No nechýba ani štipka dobrého humoru. Ešte zopár šokujúcejších odhlaní a bolo by to takmer úplne dokonalé, takto je to iba kvalitne vybrúsene. 85% - 4*

WandaVision (2021) (seriál)

Poslednú dobu mi tieto Avengers Marvelovky prídu čoraz slabšie a slabšie, ale keď vidím to hodnotenie, ľudom stačí asi iba logo Marvelu a automaticky nadhodnocujú, inak nechápem tomu hodnoteniu. Musím sa priznať, že som celkom sklamaný, vlastne nie sklamaný, ale znudený, pretože sledovať príbeh vyše 5 hodín, ktorý by sa dal zhrnúť do jedného filmu aj s titulkami, bolo miestami a hlavne v úvode seriálu utrpenie. Okrem toho, že to bolo rozťahané a dosť scén tu bolo zbytočných a hlavne nudných, prejdem radšej k plusom. Ako už tradične pri tejto sérii býva, aj tu je všetko pekne prepojené a objaví sa tu zopár vedľajších postav (Jimmy Woo, Darcy, Monica Rambeau) s niektorých iných filmov (Ant-Man, Thor, Captain Marvel). Samotný príbeh by ani nebol zlý, ak by nebol tak dlho naťahovaný, pretože úvod je takmer úplne bez príbehu a to akože veľké odhalenie uprostred seriálu dôjde každému. Čo sa týka postáv, tak ma Wanda moc nebavila a rozbalila zaujímavú hru až v samotnom závere. Za to Vision mi tu príde ako najlepšia a najzaujímavejšia postava. Finále ma zaujalo asi najviac a aj keď akcia bola miestami trošku trápna, ako celok sa mi páčilo ako to skončilo. Bol by som rád, ak by sa v tejto seriálovej podobe nepokračovalo, pretože WandaVison trpí hlavne nudnými scénami. P.S.: niektoré diely majú pochopiteľne za titulkami nejaké scény. Finálny diel ich ma dve. Oblúbený soundtrack: What Am I. 50% - 2*

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

1. séria - 55%. Raised by Wolves by nemusel byť zlý seriál, ak by toľko nenudil. Vlastne zlý ani nie je, hlavne nudný. Najväčší problém vidím v tom, že ma desať zbytočných dlhých dielov. Celý seriál sa dal zhrnúť v pohode aj v štyroch dieloch. Ďalší a to je už väčší problém, je upútať diváka dobrými postavami a zaujímavým príbehom. Všetko tu však chýba. Tešil som sa tento seriál hlavne iba s dôvodu, že to mal na starosti s veľkej časti Ridley Scott. Jeho Promethues a aj Covenant ma bavil. No tu nie je jediná postava, ktorú by ste si obľúbili, sympatie a aj emócie tu chýbajú. Zatiaľ čo Prometheus ponúkol aspoň dobrý vizuál a záhadný príbeh, tu príbeh takmer ani nie je a namiesto fajn futuristických vecičiek sme takmer celý čas v dobe kamennej. Ďalšia vec, čo ma štvala tu, ale aj u Covenanta je to robotické sexuálne harašenie a zopár nelogických scén. Keď to zhrniem dokopy, tak chýbajú zaujímavé postavy a strhujúci príbeh, akčná stránka tiež nič moc a celý seriál je chladný a nie moc sympatický. Finále tiež nič zaujímavé neponúklo. Čo sa týka nejakého prepojenia na Alien ságu, tak je to skutočne veľmi okrajová záležitosť, ale pár spoločných prvkov hlavne s filmom Promethues sa tu nájde. Predovšetkým hudba od Marca Streitenfelda je dosť podobná. Pokial uvažujete nad tým či si to pozrieť alebo nie, zamyslite sa najskôr nad tým či potrebujete k dobrému zážitku aj sympatické a zaujímavé postavy, pretože ako som už viac krát spomenul, tu ich nenájdete. Prvé diely pod taktovkou Scotta ešte ušli, ale zvyšok spadal čo raz viac do väčšieho prázdna. Vlastne sa aj divím, že som to dopozeral. Ak vznikne niekedy druhá séria, tak si nie som istý, či si k nej nájdem cestu.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

1. séria - 55%. Raised by Wolves by nemusel byť zlý seriál, ak by toľko nenudil. Vlastne zlý ani nie je, hlavne nudný. Najväčší problém vidím v tom, že ma desať zbytočných dlhých dielov. Celý seriál sa dal zhrnúť v pohode aj v štyroch dieloch. Ďalší a to je už väčší problém, je upútať diváka dobrými postavami a zaujímavým príbehom. Všetko tu však chýba. Tešil som sa tento seriál hlavne iba s dôvodu, že to mal na starosti s veľkej časti Ridley Scott. Jeho Promethues a aj Covenant ma bavil. No tu nie je jediná postava, ktorú by ste si obľúbili, sympatie a aj emócie tu chýbajú. Zatiaľ čo Prometheus ponúkol aspoň dobrý vizuál a záhadný príbeh, tu príbeh takmer ani nie je a namiesto fajn futuristických vecičiek sme takmer celý čas v dobe kamennej. Ďalšia vec, čo ma štvala tu, ale aj u Covenanta je to robotické sexuálne harašenie a zopár nelogických scén. Keď to zhrniem dokopy, tak chýbajú zaujímavé postavy a strhujúci príbeh, akčná stránka tiež nič moc a celý seriál je chladný a nie moc sympatický. Finále tiež nič zaujímavé neponúklo. Čo sa týka nejakého prepojenia na Alien ságu, tak je to skutočne veľmi okrajová záležitosť (Predovšetkým hudba od Marca Streitenfelda je dosť podobná). Sám Ridley Scott povedal, že tento seriál sa neodohráva v rovnakom svete ako sága Votrelec. Pokial uvažujete nad tým či si to pozrieť alebo nie, zamyslite sa najskôr nad tým či potrebujete k dobrému zážitku aj sympatické a zaujímavé postavy, pretože ako som už viac krát spomenul, tu ich nenájdete. Prvé diely pod taktovkou Scotta ešte ušli, ale zvyšok spadal čo raz viac do väčšieho prázdna. Vlastne sa aj divím, že som to dopozeral. Ak vznikne niekedy druhá séria, tak si nie som istý, či si k nej nájdem cestu. 2. séria 60%. Lepšie, zaujímavejšie aj akčnejšie ako prvá série, ale ta ma akosi nebavila svojimi postavami a ani svojím príbehom. No a v tejto druhej je síce výrazne lepšie akcia, vyzerá to drahšie, ale postavy ma jednoducho nezaujali vtedy a ani teraz. Lepšie, ale stále viac menej zívačka až na par dielov. Tým pádom mi ani nevadí zrušenie seriálu.

Terminator Salvation: Temný počátek (2009) (seriál)

Patrím do skupiny, ktorým sa Salvation páčil a zároveň, ktorým sa tento "Temný počátek" nepáčil. Animácie je strašná, príbeh nulový, akcie nepriehľadné. Dlho som chodil okolo tehto mini-doplnku, pretože mám sériu Terminatorov rád, ale toto bolo naozaj nudné a nepriehľadné a pre samotnú sériu alebo film, to nemá tiež žiadnu hodnotu. 35% - 2*

Batman: Death in the Family (2020)

Batman: Death in The Family ma iba okolo pol hodinky, ale nie je to prequel, ani pokračovanie, skôr taký doplnok, kde Bruce opisuje Clarkovi na kávičke príbeh, ktorý ho poznamenal a ktorý sme už videli - Under the Red Hood. Väčšina záberov je s toho animáku a pridaných je iba zopár. Tak či tak ma to bavilo, pretože ma bavil aj Red Hood. Ostatné sú iba také jednohúbky, ktoré majú zhruba desať až pätnásť minút. Dajú sa pozrieť aj samostatne a majú tu aj samostatný profil. Sú to - Sgt. Rock, The Phantom Stranger, Adam Strange a Death. Hodnotím iba Batman: Death in The Family, ostatné som ohodnotil zvlášť v ich profiloch. 85% - 4*

DC Showcase: Death (2019)

Smutný príbeh, silný myšlienkou, dojemný hudbou. 80% - 4*

The Phantom Stranger (2020)

Nápad nie je zlý, ale spracovaním a prevedeným ma to toľko nezaujalo ako iné DC Showcase. 60% - 3*

DC Showcase: Adam Strange (2020)

Vecne naliaty alkoholom a patrajucu po svojej rodine, to je Adam Strange. No jedneho dna musi oprasit svoje superschopnosti a staru vybavu, aby zachranil obyvatelov v jednej tazebnej kolonii, pretoze s hlbin temnity sa vynoria krvilacne obludi. Trosku mi to pripominalo mix Alies, Dead Space a Starship Troopers akurat so superhdinom zo stajne DC Comics. 75% - 4*