Wonder Woman 1984 (2020)

Wonderku mám rád. Má dobré príbehy, obstojí vedľa Supermana a jej filmová tvár a aj akcie vyzerajú štýlovo. Zack Snyder ju predstavil svetu a v sólovke už to ťahala sama. Jej origin mám rád a bavila ma aj v BvS či Justice League. Tu ma síce tiež baví, ale nie toľko, pretože tu moc ani nemá čo hrať. Prvú polku sa len premáva s vysnením Števom Trevorom, čo by nebolo zlé, ak by to netrvalo pol filmu. V druhej polke už vytiahne aj laso a sandáli čo je fajn, že ju konečne vidíme v nejakej lepšej akcii späť, ale je to málo, pretože už nasleduje len finále. Akcie nie sú zle, ale nestrhnú tak ako keď vybehla Diana v prvom filme zo zákopov. Stručne povedaná, rozdá sa tu (za 2,5hodiny) par klasických pästí a kopov, ale bez nejakej lepšej choreografie a to je všetko. Aby som neklamal, tak ešte úvod na ostrove amazoniek bol zaujímavý. Inak dosť slabé oproti tomu, čo predviedla pod Snyderovým dohľadom vo WW, BvS, alebo JS. WW 84 ma tak debilne postavený príbeh, že sa tam skoro celý film nič nedeje. Záporaci tu takmer ani nie su. Miesta tu síce majú dosť, ale Pedro Pascal furt o niečom sníva a Kristen Wiig sa polku filmu učí chodiť na opätkoch a zároveň byť sexi milfka. S týmto prístupom moc Wonderke pod kotol nezavaria. Menšie plus je Zimmerova burácajúca hudba, ktorá aspoň navodí pocit, že sa tam niečo deje. Inak veľké sklamanie, ktoré príbehom ani postavami nemá vôbec čo ponúknuť. Ďalšia vec, ktorej nerozumiem je rozpočet. Kam sa vlastne vytratil ? Na tie obyčajne tri akčne scény ? Dúfam, že k tretiemu dielu si už Patty Jenkins nečuchne. P.S.: počkajte si za titulky. 55% - 3*

Vánoční kronika: druhá část (2020)

Jednotka nebola zlá, bavil ma hlavne Kurt Russell. Na dvojku som sa tešil, kvôli tomu, že ju točí Chris Columbus, ktorý vianočné filmy vie. Bohužiaľ tešil som sa zbytočne. Úvod bol celkom nudný, neskôr sa to trošku rozbehlo, keď prišiel na scénu tučko, ktorý chce zničiť Vianoce, ale inak je to hlavne pre deti. Na oko to vyzerá pekne vianočne, kostýmy a výprava sa tiež podarila, ale vianoční škriatkovia, tak ako príbeh a celý film smerujú hlavne na menších divákov, škoda. 50% - 2*

John Williams ve Vídni (2020) (koncert)

Milo ma prekvapila stanica RTVS, keď cez vianočne sviatky pustili tento koncert. Bol som aj na koncerte Zimmera, ale ten ma naživo nebavil tak ako zo záznamu John Williams a Viedenskí filharmonici. John Williams je génius, ktorý zložil toľko známych zvučiek a je držiteľom toľkých cien, že to nespočítate ani keby ste k rukám pridali nohy. Obdivujem ho, že v takom veku ešte dirigoval orchester a ako je vidno, veľmi si to užíval. Čo sa týka samotného koncertu, tak mi k dokonalosti chýbalo už iba zopár skladieb, na ktoré nedošlo ako Theme Jaws alebo Schnidlerov zoznam. Tieto soundtracky tu síce boli, ale ponúkli iné skladby. Tak či tak perfektný koncert, zážitok a aj prídavok. 95% - 5*

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

2. séria - 95%. Už som si nejako zvykol, na to, že nám Filoni naservíruje v druhej sérii oveľa viac. Bolo to tak v Clone Wars, v Rebels a je tomu aj tu. Prvá séria mala viac zbytočných stand-alone príbehov a som rád, že sa to v druhej sérii zmenilo. Okrem viac stormtrooperov, lepšieho príbehu a lepších akcii, druhá séria ponuka predovšetkým zaujímavejšie postavy. Je tu návrat starých filmových (Boba Fett), ale aj seriálových (Bo-Katan, Ahsoka Tano). A to je pre fanúšikov asi jedno z najväčších prekvapení. No to najväčšie prekvapenie je bombastické finále, ktoré každý fanúšik musí vidieť! P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami, ktorá odkazuje k ďalšiemu seriálu!

Tenet (2020)

Je Tenet ďalší geniálny film Christophera Nolana ? Podľa mňa určite áno, ale nie tak brilantný ako jeho Inception. Aspoň na prvý krát. Nolan je známy tým, že dokáže divákovi perfektne zamotať hlavu a prísť s niečím novým a nečakaným. Presne toto ponúka aj Tenet, a aj keď som to pochopil, vždy je tu pár drobností, ktoré mi u Nolana uniknú. Preto tu jednu * si na plné hodnotenie zatiaľ odložím. Čo pochváliť okrem zamotaného príbehu ? Predovšetkým perfektné vymyslenú akciu (bitka kde sa jeden bije dopredu a druhy dozadu!), hercov (tatko Washington je lepší aj John to dobre uhral, navyše mu dobre sekunduje Pattinson a démonický Branagh je tiež famózny), prostredie, kostýmy, výprava, kamera (všetko tu na oko vyzerá perfektne, a ako je u Nolana zvykom aj tie IMAX zábery). Určite výborný film, teším sa na ďalšie pozretie. 85% - 4*

Superman: Man of Tomorrow (2020)

Pamatam si na časy, keď mal Superman lepších protivníkov, lepšie postavy, lepší príbeh, zaujímavejšie podanú postavu Kal Ela a celkovo lepšie a nabušenejšie animáky. Bohužiaľ nedá sa točiť furt to isté a treba sa posunúť vpred, no Man of Tomorrow ma moc nebral. Asi prvý krát mi v Supermanovej sólovke prišli zaujímavejšie iné postavy (Martian Manhunter a Lobo). 60% - 3*

Nadaný žák (1998)

Bryana Singera poznám ako režiséra perfektných X-menov alebo napríklad Valkýry, no všetko sú to rozpočtom veľké filmy. Nadaný žiak je skromná až psychologická dráma, ktorú nenapísal nikto menší ako Stephen King. Takže tu máme brilantného režiséra, ktorý perfektne pracuje s atmosférou a napätím a na druhej strane výborný príbeh. No a nemôžem zabudnúť ani na perfektného Iana McKellena, ktorý v tomto období ešte nehral svoje najlepšie a najznámejšie postavy (Gandalf / Magneto). A zvyšok známych mien, ktorý zo Singerom dlhodobo pracujú - kamera (Newton Thomas Siegel) a hudba (John Ottman) - už iba pridali korenie a podieľali sa tak na ďalšom výbornom filme Bryana Singera. 80% - 4*

Neviditelný (2020)

Videl som od Verhoevena Muž bez tieňa a dosť ma to bavilo. Bol som zvedavý, čo ponúkne táto verzia a musím povedať, že aj keď je to rozpočtom skromný film, milo ma prekvapil. Keď si odmyslím, niektoré kravinky a divné chovanie postav jedná sa predovšetkým o perfektne napínavý thriller. Leigh Whannell po perfektnom Upgrade znova dokazuje, že dokáže diváka zaraziť do sedačky nervóznymi a napínavými scénami a presne toto je silná stránka Neviditeľného. 80% - 4*

Špióni v převleku (2019)

Mám rád Rodinku úžasných a toto je jej slabšia verzia. Príbeh, či akcie majú šmrnc, nechýbajú dobre vtipy, či zaujímavé nápady a ako celkom to veľmi dobre plynie. Bavil som sa, čo sa mi pri animáku už dlhšie nestalo. 85% - 4*

Bojovníci 2. světové války (2002) (seriál)

13 dielny dokument, ktorý nám predstaví najlepšie jednotky druhej svetovej ako napríklad - Waffen SS, SAS, RAF, Commandos, či Kamikaze. Čo sa týka samotného obsahu, tak niektoré zábery sa tu opakujú čo je škoda, každopádne zaujímavý a dobrý dokument, ktorý pustí k slovu aj veteránov a rozoberá aj situáciu a dopad na bojisku. 80% - 4*