Televizní noviny (1994) (pořad)

Legenda, stavící na emocích a strachu, nyní již bez zvířátek, avšak stále nepokrytě bulvární. Sledování na vlastní nebezpečí.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Přepálené a překombinované, a zároveň velmi promarněná příležitost. Není mi jasné, proč musel být speciál z mého pohledu velmi násilně implementován do série. Mohl být svébytný v historických kulisách, a všichni by byli spokojeni. Tvůrci si však řekli ne, a udělali až příliš velkou skopičinu.

MasterChef Česko - Série 1 (2015) (série)

Nejsem kulinář, na základě sledování jím ani nebudu. Klobouk však dolů před celkovým pojetím, kdy člověka zkrátka baví sledovat eskapády party sympaťáků. Odlehčená atmosféra i při zátěžových testech, kdy za pět minut má člověk uklohnit chuťové modré z nebe, nás donutila dokoukat do konce. Tým Jirka. :-)

Jak se staví sen (2007) (pořad)

Dobrý nápad, kterému by občas neuškodilo méně grotesktního humoru a více věcnosti. Občas člověk může narazit na zajímavé tipy, ale někdy by na místě obdarovaných spíše utekl do tmy. Vkus je velmi neuchopitelná veličina.

Mamon (2015) (seriál)

HBO ukázalo, že velká produkce a kvalitní minisérie lze dělat i s našinci. Člověk to prostě musí dokoukat, což je příjemný pocit. Možná by to mohlo být o díl kratší, ale nevadí. Skvělý příklad našim tvůrcům...

Osm hrozných (2015)

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? V případě Tarantina je tomu prakticky vždy tak, jen jde vždy o trochu jiný zážitek. Banditi, gangsteři, nacisti... a nyní kovbojove. Souhlasím s tím, že tento film zůstává u odzkoušených základů a je to předně směsice tlachů s mixem neředěné brutality. Je to však opět svébytný svět plný roztodivných existencí v extrémních situacích. A mně to popravdě u Tarantina stačí. Mohl by učinit více, ale i jeho průměr zajistí dostatečný zážitek.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Půlnočníček promítání s nadějí na návrat ke kořenům předvedl zcela opačnou tendenci, nežli odpadu hodná nastavovana kaše od původní trilogie. Tento sequel totiž není jen návratem ke kořenům, on je prakticky totožným kořenem. Míra absence kreativity od tvůrci bere dech a šablonovitost postupu spíše zamerzi, nežli nadchne. Samozřejmě, člověk si užije Solovy hlášky a zaposloucha se do známých melodii, ale existuje přeci míra toho, kdy lze mluvit o poctě originálu a kdy o vedomem vykrádání. A přitom je to škoda, protože film to špatný svým tempem a výkony není, jen ho paradoxně strhávaji již existující filmy. Očekávání byla u mnohých až nelidsky velká, nelze se divit zklamáním. Za sebe nyní dávám 3* s příslibem druhého shlédnutí s nadějí na oklepání se z reality všednosti vzdálené galaxie. Závěrem by mě zajímal Lukův honorář a také důvod vojenské nepoučitelnosti Impéria-Řádu, aneb na velikosti nezáleží...

Opičí král (2001) (TV film)

Dětská nostalgie a kýčovitost typu seriálového Herkula, kde prominete i na hlavu postavená pravidla, jimiž se postavy někdy řídí. A možná přijde i Sandokan. Navíc mám také rád Železnou bohyni milosrdenství, jeden z nejlepších zelených čajů.:)

Ledové ostří (1992)

Je to hrozné klišé od začátku, ale hezky se na něj místy kouká a vlastně Vám to rozumně uteče. Hlavní hrdinka je správně panovačná a hokejista správný buran. Takže místo bruslení a jiných pohybových aktivit zasedněte a nechte to na šampionech.

Věc: Počátek (2011)

Aneb udělejme prequel, který nikdo nechtěl přesně v duchu chtěného originálu. Všichni víme, jak se věci udějí, jakkoli mě v rámci Věc-marathonu (shlédnutí tohoto filmu bezprostředně po originále) mile překvapilo, nakolik byli tvůrci věrní při rozmisťování rekvizit. Nic nového nečekejte, zkrátka máte možnosti si původní film natáhnout o další, rozumně dlouhou stopáž. A jelikož je údajně další základna poblíž... ale to již je snad příliš mimozemský nápad.