Melancholie (2011)

Ne příliš zábavný a záživný film. Na druhou stranu všechny role byly zahrány s citem. Stoprocentně lepší než různé americké nebo německé katastrofické filmy.

Expendables: Postradatelní (2010) odpad!

Další úchylárna, kde se jen musí zabít co nejvíc lidí. Nechápu, co na tom všichni mají. Žádná reálnost, jen bezedné zásobníky, nějakej pořádnej výbuch, aby to vypadalo a jinak jenom mrtvoly, mrtvoly, mrtvoly. Lidi, proberte se, vždyť to nemá žádnou hloubku.

Studoval jsem FLE (2005) (amatérský film)

Toto jsem poprvé viděl asi v deseti letech a už tehdy jsem se tomu smál. Kupodivu některé hlášky dodnes používám. Třeba používání taháku nebo láska k matematice je pro mne nezapomenutelná. EDIT 28.1.2015 Po semestru na této škole se na to dívám jinak a o to je to vtipnější.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Seriál, na který jsem se jako malé děcko nesměl koukat. Dnes už chápu proč. Někdo by mohl říct, že každé druhé slovo je sprosté, na to se dívat nebudu. Ale o tom to je. Southpark bez nadávek je jako pták bez křídel. Navíc po dnešním zážitku ze školy, kdy nám učitel pustil Southpark jako ukázku při výuce animací, už vážně nemám slov.

Možnosti dialogu (1983)

Někdo je asi hodně kreativní a zručný. Jak někdo dokáže z kupy neforemné hmoty vykouzlit předměty z různých materiálů anebo dokonce lidi bylo vážně zajímavé. Navíc při výuce multimédií jako názorná ukázka historie animací.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Nejdřív jsem si říkal, jak může mít Čtyřlístek tak nízké hodnocení. Vždyť na těch legendárních komixech jsem vyrostl. Ale po zhlédnutí jsem si naopak musel říct, proč má tak vysoké. Ano, animace je pěkná, hudba také není nejhorší. Pro dnešní děti asi tak ideální. Ale proč ,proboha, ten product placement? Viděl snad někdo někdy v komixech Pribináček, obchod s hračkama, u kterého jsem už zapomněl název nebo dokonce Rychlý špunty? Dále mi tam nezapadají mobily, počítače apod. Musím přiznat, že ty nové Čtyřlístky jsem nečetl, jen ty staré. Ale když už používali nějakou moderní technologii, tak pokaždé vylezla z Myšpulínovy laboratoře. Závěrem bych dodal, že pro dnešní děti je to jedna z nejlepších nových animovaných "pohádek", ale kdo četl komixy, moc velký zážitek z toho mít nebude.

Eden (2011) (studentský film)

Na studentský film má dobré animace, ale celkově je to strašně nezáživné.

Vždy online (2012)

A přesně takhle by dnešní doba vypadat neměla. Mám taky smartphone, ale žádný 3G nebo 4G internet. Na co by mi byl? Nemám potřebu všechno házet na síť.