Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Když jsem si film pustil, asi dvakrát jsem kontroloval, jestli to je ono, co jsem chtěl. Nakonec asi po pěti minutách jsem zjistil, že to není ten původní švédský, ale z americké produkce. Vlastně jsem vůbec neměl tušení, že existuje nějaká novější verze. Nicméně po zhlédnutí musím konstatovat, že se tenhle film vážně povedl. A to nemusim Daniela Craiga. Určitě se chci ještě podívat na starší verzi.

Orheimové (2012)

Další role Kristoffera Jonera, která mu sedla. Asi bych ho v Orheimech přirovnal, jak chováním, tak i hereckým výkonem k postavě v Nebezpečné známosti. A opět tímto filmem je potvrzeno, že norská kinematografie patří k těm kvalitním, ale je často nedoceněná.

Nebezpečná známost (2005)

Jednoznaně zajímavý film, kde Kristoffer Joner předvádí další skvělou roli. Nicméně po půl hodině se do toho začne člověk zamotávat a všechny zvraty a rádoby rozuzlení se pletou do sebe.

Altoobi : riteon too beiseu (2012)

Dávám pět hvězdiček i přesto, že je ve filmu poměrně dost scén, které jsou přitažené za vlasy. Na druhou stranu takových filmů je málo a každý v sobě nese kousek něčeho jiného. Hodně povedený byly slow motion záběry. A navíc pro mě to byl první jihokorejský film.

Železný orel 2 (1988) odpad!

Je to nekoukatelný. Jednička ještě docela šla, ale když už se mi podruhý snaží nakecat, že MiG je ve skutečnosti letadlo americké výroby a ještě ho polepí, aby vypadalo trochu komunisticky. A když vidím hodnocení u dalších dvou dílů, tak si říkám, že přeci nejsem masochista.

Spin (2005)

Velice zajímavý námět na vracení času.

Vítejte v KLDR! (2008)

Docela zajímavý dokument, o cesté do KLDR a tom, jak to tam vypadá. Upřímně bych to chtěl docela vidět naživo.

Útěk ze Severní Koreje (2008)

Na to jaké hodnocení má tenhle dokument, tak to zase nebylo nic moc. Drží se to přesně koncepce, kterou hodně používají v dokumentech američani. Neustále opakují některé věci dokola a hrají na city diváků. Uznávám, že to je jak psychicky tak fyzicky nesmírně náročné a zažít bych to nechtěl. Já chci znát hlavně ta šokující fakta.

Erection (1971)

Hrozně zdlouhavé a do toho ty pazvuky. Čekal jsem od toho alespoň trochu víc. Odkaz zde a je i v diskuzi.