Eloquent Vandals (2009)

Není graffiti jako graffiti. Pokud je sprejer zručný, má představivost a nedělá jen nějaké čmárnice na stěnách, kde se to nehodí, můžou se i takové nasprejované zdi nebo cokoli jiného, stát pěkným dílem. Třeba některé obrazy na zdi podél letiště v Hradci Králové byly opravdu nádherné.

Na sever od slunce (2012)

Každý má sen a je paráda, když se sny plní. Kdo by nechtěl odjet na civilazací neposkvrněné místo. Surfovat v zimě v severním atlantiku bych asi nemusel, ale ty lyže bych si zkusil taky. Polární noc a polární záře, dechberoucí záběry a navíc sympatičtí lidé.

Seskok z vesmíru (2012) (TV film)

Je neuvěřitelné, jaké sny ruzní lidé mají. Je neuvěřitelné, jaké technologie a jaké usilí dokážou lidé vytvořit a vynaložit, aby vše dopadlo jak má. A je neskutečně nádherné, když se takový sen stane skutečností. Sám si pamatuju, že jsem koukal na přímý přenos prostřednictvím YouTube.

Gravitace (2013)

Aby byl film perfektní, nepotřebuje k tomu 3D. Pokud jde o tenhle film, je to asi stejné. Uznávám, že některé efekty jako třeba u ISS, stály za to devadesátiminutové utrpení. SPOILER!!! Ale že ženská, která tomu prd rozumí, aspoň podle toho jak to vypadalo, se dostane přes Sojuz ke komunistickýmu modulu z Číny a pak i na zem, je i na mě moc. Konec SPOILERU!!! Už od doby, co jsem se o tomto filmu dozvěděl a i později podle hodnocení, jsem teda čekal daleko víc. Dokonce jsem rozmýšlel i nad odpadem, ale byly tam i zajímavé efekty. Bohužel na víc než jednu to nedalo.

Megakatastrofy (2006) (seriál) odpad!

Pořád se mi zdá, že Megakatastrofy mají akorát vystrašit lidi. Neustále opakování, jak by lidstvo dopadlo, jaké by byly způsobené škody. Navíc animace, které vypadají jakoby je dělalo dítě, působí dost směšně. A vůbec, celý seriál mi připadá jako jeden velký vtip.

Pán much (1990)

Nakonec dávám tři hvězdy, i když dlouho jsem se rozhodoval nad dvěma. Kdo četl knihu, nemůže dávat moc vysoký počet. Ve filmu toho hodně chybí, má rychlý spád, je tam hodně nepřesností atd. Právě dnes jsem dočetl knížku, a navíc k maturitní četbě, hned potom jsem stáhnul film a kouknul na něj. Pokud někdo máte Pána much k maturitě radši si ho přečtěte, kniha zajímavá, ale od filmu jsem čekal víc. Možná ještě zkouknu původní film.

Kruh (2002)

Tak po několika letech odhodlávání jsem se do něj pustil. Samotný Kruh není, tak děsivý jako představa, že po jeho skončení Vám začne zvonit telefon. Stoprocentně patří do TOPky 5 nejlepších hororů, protože v kvalitním hororu neteče krev, ale musíte se pořádně bát. Naomi Watts se své role zhostila perfektně a tajemný malý kluk, co kreslí zvláštní obrázky a povídá si v hlavě s holčičkou, ačkoli je to kliše, se sem také hodil. A přiznejme si to, když jely titulky, koukal jsem na telefon, jestli nemám zmeškaný hovor.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Po druhém dílu, který nebyl zdaleka tak kvalitní jako jednička, jsem si nechal docela dlouhou pauzu. Ale naštěstí jsem se bavil a navíc posledních asi 45 minut už jsem jel jedním dechem vtažený do děje. Na jedničku to nemá, ale já se bavil výborně. Jsem zvědavý na odezvu američanů.

Temné patro (2008)

Severské horory jsou úplně jiná liga než to, co vychází z hollywoodských studií. Atmosféra je hustá, že by se dala krájet už od začátku. Bohužel postupem příběhu ke konci se začíná tak trochu vytrácet. Mockrát čekáte, že se leknete, ale ono na konec nic. Nic nepřijde, žádná příšera z temného zákoutí se neobjeví. Přitom byste se mohli leknout i párkrát během jedné minuty. Přiznám se, že kdybych nevěděl, že v Temném patře hrají Lordi, pravděpodobně bych neměl zájem. Ale na druhou stranu, kdyby tam Lordi nebyli a místo nich si vymysleli originální příšery, lekal bych se asi víc. No jo, když je někdo poslouchá +- od 13 let a je zvyklý na jejich videoklipy, nemůže čekat zázraky. Nicméně jejich kostýmy jsou úžasné. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a protože nemůžu dát 3,5 musím dát 4*.

Rammstein: Mein Teil (2004) (hudební videoklip)

Jeden z prvních videoklipů od Rammsteinů, který jsem viděl už jako malý děcko. Tenkrát mě to uchvátilo na tolik, že jsem je začal poslouchat. Dnes už je to jenom příležitostné.