Devítiocasá kočka (1971)

No, na Daria Argenta to bylo docela slabý, rozhodně jsem očekával víc. A ani ta kočka se tam vůbec neukáže, vlastně o ní jako o zvířeti vůbec nejde, takže další nemilé překvapení. Plus je tam příšerně málo zabíjení a závěrečná pointa je, dá se říct, plonková. Sice jsem se při filmu přímo nenudil ale nemůžu hodnotit jinak, než za průměr.

Mumie žije (1993)

Autoři filmu Mumie žije to měli docela dobře naplánované, měli připravené rekvizity, ateliéry, exteriéry ale nějak asi zapomněli na hlavní postavu, čili Mumii. Ta se totiž ve filmu skoro vůbec neobjeví a už po probuzení se, díky bohovi Zothovi, promění do původní podoby “jako za mlada”. Žádné monstrum si teda neužijeme a prakticky celý film sledujeme přejíždění z místa na místo a snad nekonečné proudy trapných keců. Typický příklad vykořisťování původní předlohy.

Vlkodlak (1941)

Nestárnoucí klasika a nepochybně nejlepší vlkodlačí film historie, který podle mne v této odnoži nebude nikdy překonán. A to i přesto, že se Wolf Man na obrazovce sotva ohřeje a žádných libových vražd se nedočkáme (narozdíl od remaku), což se důkladně vysvětluje ve skvělém filmu o filmu a zároveň průvodcem vlkodlačích filmů, které naleznete na dvd z tématické kolekce – studio Universal se bálo přílišné děsivosti, čemuž se v dnešní době můžeme leda tak pousmát. Jedním slovem SKVOST!

Infekce (2004)

Nechápu, proč jsou všechny asijské filmy (a obzvlášť horrory) tak nehorázně nudné... Prostě se v nich nic neděje. Čas do konce jsem začal hlídat už po slabé půlhodince a to pravidelně jednou za pět minut, prostě NUDA. Děj se strašně táhne a konečná pointa je už jen slabým pokusem o šok pro diváka, který se teda určitě nekonal. Infekci už doufám nikdy neuvidím, mohl bych totiž u televize zapustit kořeny.

Pod kůží (2008)

Lepší průměr, od kterého jsem ani moc nečekal ale docela překvapil. A to tím, jak se postavy chovali reálně, ať už když jednají s jejich únosci nebo v situaci, kdy musí čelit největším záporákům filmu. Záporáci ale jsou nic moc, skoro je nevidíme a když už, tak jenom skrz roztřesenou kameru, což je určitě škoda, protože by mohli vypadat děsivě. Takhle je to ale jen jeden z mnoha horrorů podobného ražení.

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Důkaz, že jde natočit zombie horror, ve kterém se zombie ukážou jen minimálně a výsledek je více než skvělý. Wes Craven se voodoo téma chopil tak dobře, že vznikla neuvěřitelně zábavná podívaná i přesto, že se ve filmu neobjeví žádné klasické zombie typu Romera a ani moc gore či jiných specialitek. Doporučuji.

Frankensteinovo zlo (1964)

Dobrá Hammerovka, u které bohužel chybí nějaký větší děj, takže to vypadá, že Hammer chtělo jenom nasytit fandy a vydělat nějakou tu kačku. Výsledný dojem je ale docela zábavný a s tímto několikátým sequelem prakticky nemám žádný větší problém, prostě tomu jen něco chybělo...

Kvílení vlkodlaků VI (1991)

Nejrůznější panoptika a obludária v horrorech beru jako příjemné zpestření ale do série Howling bych je moc netahal. Výsledek by totiž mohl být takový, jako je Kvílení vlkodlaků 6, přeplácaná blbůstka s trapně vypadajícím vlkodlakem v hlavní roli. Ten se totiž moc nepovedl (a to ani ten druhý), ve ksichtu nebyl moc chlupatý, oči měl jak po pár mejdanech plných koksu a prostě vypadal spíš k smíchu. Ukázkový příklad série, kterou srazili k zemi nekonečná pokračování.

Smrtelná léčba (1995)

Doctor Julian Matar je taková směska Re-animátora a Heparinového vraha, nápad tedy nebyl nejhorší a kdyby ho dostal do rukou někdo jiný, mohla z toho být nadprůměrná podívaná. Bohužel se tak nestalo a tak sledujeme trochu úmorné zabíjení v nemocnici, ve které se občas nějaká ta vražda povede ale celkově neoslní. Škoda, už jen herec Matara vypadal cool...