Londýn, 1889. Lovec přízraků, tajemný VAN HELSING, přijíždí zneškodnit zločinného pana Hyda, který po nocích vyráží do ulic vraždit ženy. V tomto animovaném dobrodružství VAN HELSING odkrývá Hydovo druhé já, doktora Jekylla a záhadu, která se za nočními vraždami skrývá a ohrožuje samotnou existenci britského impéria. (oficiální text distributora)

kinderman

Animace jasně odkazující k jihokorejskému manga comicsu Kazatel, který je zase inspirovaný prací M. Mignoly- mimochodem, obzvlášť mignolovští jsou zde zástupy krvelačných "alžbětinců". Akční, dynamické, se stopáží tak akorát...bavil jsem se. Komu se líbilo, doporučuji myšlenkově hlubší japonský animák Vampire Hunter D: Bloodlust. ()

SOLOM.

Slušný animovaný průměrný Van Helsing. Já nebyl nějak závratně okouzlený ani celovečerním filmem, ale tak tady to rychle odsýpalo. Po akční stránce zajímavé, po hudební solidní a co se týká atraktivnosti příběhu – no alespoň se dozvíme, co se stalo před filmem. Doufám, že si toho hubana Van Helsing užil. ()

ScarPoul

Van Helsing pre mňa predstavuje film ku ktorému sa rád vraciam a na ktorý aj napriek výtkam ostatných nedám dopustiť. Pre mňa totiž predstavuje dokonalé skĺbenie hororu, dobrodružstva, humoru, skvelej hudby a atmosféry, ktorá ma dokáže preniesť do detstva a k Indiana Jonesovi a ktorá ma nedokáže nudiť. Londýnska misia sa dá nazvať prequelom k tomu čo sledujeme na začiatku filmu. To značí Helsing konfrontovaný s Hydeom. V prvom rade je Londýnska misia veľmi krátka . To značí, že akékoľvek dramatické stupňovanie nie je možné a k umeleckému animáku má film neuveriteľne ďaleko. Charaktery sú plytké(čo by nemali byť) akcia má pár skvelých nápadov, ale ani tie sa nemôžu pochváliť výraznejším prevedením. V druhom rade je to animácia, ktorá je viditeľné odfláknutá a ktorá neuveriteľne zlým spôsobom kombinuje počítačovú a kreslenú animáciu. A v neposlednej rade je tu strata atmosféry a nuda. Takže, ak by mal film aspoň hodinu, chytil by sa ho tým výtvarníkov, ktorý robí trebárs animáky podľa komiksov(Superman, Batman atď.) a mal by schopného režiséra, mohli sme si užiť ďalší skvelý príbeh so sveta Van Helsinga a gotického hororu. Takto je to hlúpe, smiešne a diváci nestráviteľné. ()

korbitch22

Dobrá animace,ale prolog k celovečeráku má slabší scénář.Určitě šlo z tématu vyždímat mnohem víc.Komické hašteření mezi Van Helsingem a jeho společníkem není moc vtipné,na rozdíl od filmu,co ovšem funguje výborně je hudba a celkem slušná akce,která se prakticky nezastaví,jenže na Van Helsinga je to dějově prostě krátké :-)Zase další celkem zbytečná jednohubka,která mírně pobavila ale určitě nenadchla a nic podstatného neřekla...ba naopak:-) 55%. ()

Blaogranas

No možná to není čistých 5*, ale pro Van Helsinga mám prostě slabost. I tento krátký animáček je prostě výbornej. Je v něm pár vtípků a přináší i malinkaté napětí. Skvělým tahem je pak dabing představiteli hraného Van Helsinga. Dost mě překvapil taky otevřenej konec. Škoda jen, že takových filmečků není víc. ()

• Během Van Helsingova dlouhého pronásledování vlakem unikajícího Mr. Hydea se oba dostanou z jedné strany Londýna na druhou. Carl, ponechán na pospas vlastnímu rozjímání, se pronásledování nezůčastňuje, ale proti všem pravidlům se v závěru pronásledování z čistajasna objevuje v ústí tunelu. (Conspi)
  • Je možné si povšimnout velikosti koše horkovzdušného balónu, která se scénu od scény výrazně liší. (Conspi)