Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

I couldn't care less. Niekto čaká. Niekto niekam ide. Niekto niekam chce ísť, ale nemôže. Druhý môže ale nechce. Otravné zvery. Lúčime sa. Nelúčime. Smetiari sa po uliciach pohybujú 24 hodín denne. Chápem, že dostali Oscara za tento film ako za celú trilógiu dohromady, ale mám z toho ťažké srdce kvôli How to Train Your Dragon. Záver bol celkom dojemný, aj keď som normálne verila, že skončia v tej peci. To by boli bývali aj 4.

Smash (2012) (seriál)

Moje muzikálové srdce plesá pri sledovaní Smash-u a rada by som teda vedela, čo malo za následky také malé ratingy, že nedôjde na tretiu sériu. Nikto tam nevaril drogy ani neukazoval prsia. Produkčne jeden z najlepšie zvládnutých seriálov, herecké, tanečné a spevácke výkony až na minimálne výnimky úžasné. Feel good vec, skvelo písaná a pre fanúšikov muzikálu povinnosť.

Chorus Line (1985)

Muzikálová atmosféra kope do zadku príbehovú líniu, ale má to svoje neopakovateľné dokonalé čaro. Je to jedinečná mozaika charakterov a emócií. Taký trochu iný muzikál, ale možno o to viac rýdzejší.

Bunheads (2012) (seriál)

Srdcovka. Tanec. Ženský svet. Umenie. Vtip. Inteligencia. Dokonalé tanečné čísla. Love at first sight.

Babovřesky (2013) odpad!

Yes, I've seen it. Kino, zaplnené do posledného miestečka, sa smialo, som ale presvedčená, že odtiaľ vyšlo tak 1% totálne spokojných ľudí. Inu, kiná sú plné aj inde a s 99%nou pravdepodobnosťou pôjdu títo rovnakí ľudia pozrieť aj pokračovanie. Ka-ching!

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Nope. Možno to bolo tým, že som videla potrestu pramálo ocenených filmov a že nemám veľmi rada Setha. Nuda a veľké diery v dramaturgii.

Parade (2011)

Dragojevič neustále chce, aby ma rozdrapilo alebo čo. Videla som to v 2012 a je to pre mňa asi filmový zážitok toho roka.

Sekerovci (2010) (seriál)

Zas raz sa ukázalo, že robiť humor ( a najmä ten televízny) sa na Slovensku vôbec neoplatí ... ďakujeme vám, milí diváci a komentátori. Samozrejme, všetci sme vychovaní na Black Books a IT Crowd a How I Met Your Mother a neviem čom ešte. A ja netvrdím, že snaha sa cení, veď keď sa to povie, tak je to len z ľútosti, v televízii to platí dvojnásobne. Ale úprimne, kto si k včerajším dvom prvým častiam sadol a trochu sa otvoril tomu, že sa u nás niečo deje a že sú tvorcovia, ktorí sa naozaj snažia a nepíšu a netočia len preto, aby neviem, mali prachy alebo čo, tak nemusel byť stopercentne sklamaný. Ja som nebola, pobavila som sa. Nepotrpím si sama na rodinné seriály, ale tu to celkom dobre nastavili- rodičia z dediny x deti z Blavy. Ďalej mi nesedí postava otca a najmä jeho stvárnenie a predovšetkým občasná zbytočná retardácia deja, kedy to jednoducho neklape tak, ako by v správnom sitcome malo. DOPLNENIE: A samozrejme, ako inak, prvé dva diely ešte ako tak snaživé poslali nasledujúce dva do hlbokého podpriemeru. Ach jaj.

Druhá šance (2012)

3,5. Štyri však už nie. Na to sa mi zdá ten potenciál málo využitý. Občas ani ryba ani rak; keď sa niečo dobre rozbehlo, neviedlo to veľmi nikam. A nikdy som si nepotrpela na Meryl, no Tommy Lee Jones je tu fakt něco! Kvôli nemu som aj dýchať prestávala. A Steve je zlatíčko už dlhodobo.