Ten kluk (2007)

Vesmír vám všetko /dobré aj zlé/ vráti späť. Čo je na ňom ale super, je to, že niekedy vám dá šancu napraviť to... nehovorím len o tomto filme. Mne dal hlavne šancu napraviť moje názory na neskutočného Andrewa Garfielda. Chcem ho naklonovať a veľmi mu fandím. Čo sa filmu týka, mala som občas problémy s filmárskou/vizuálnou stránkou, ale inak sa to v mojom vnútri celé ťahá a premieľa až doteraz, takže jasných 5

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Projekt Alfa som musela dlhšie stravovať, no po skončení som mala prekvapivo dobrý pocit. Inak som videla doteraz len Dlhú cestu domov, klasika s humorom, na ktorom niet čo pokaziť. A Kvety a Luciu som pretrpela, to mi prišlo naozaj zlé... Nerada hodnotím seriály, kým nevidím všetky časti, a tento "seriál" je skôr súborom televíznych filmov, ale rada si ich napozerám všetky. Zatiaľ 5,3 a 1, čiže dobré slovenské 3.

Americký zločin (2007)

Niekoľko veľmi chytrých momentov utopili hluchšie, inak tento film tvrdo dopredu ťahá najmä téma a vedomie toho, že sa niečo takéto skutočne stalo. Podľa môjho názoru bola však hrozne zvládnutá postava Gertrudy v podaní Keenerovej- môžete /resp. musíte/ vo filme dosiahnuť obojaké pocity voči takýmto postavám. Nehovorím o sympatiách so sadistickou kravou, ale minimálne nejaké základné pochopenie jej činov- to mi tu dosť chýbalo, závislosť a láska k vlastným deťom plus nejaké lieky, to mi neprišlo ako dostatočné vysvetlenie. Najmň nie v tejto forme. Navyše bola táto postava slabo herecky zvládnutá. Inak ma to oslovilo, ale ako hovorím, kto by neskočil po sfilomvaní takéhoto príbehu?!

Co kdyby Bůh byl sluncem... (2007) (TV film)

Príjemný televízny film, občas dosť sentimentálny, ale plný slušných až skvelých hereckých výkonov + Sam Trammell :)

Trhliny (2009)

Päť rokov som tento film nenávidela, dala som mu hodnotenie 1 hviezdu a komentár "Guľka do hlavy". Dala som mu druhú šancu a musím sa priznať, že ho už iba proste nemám rada. Dvíham na dve a utvrdzujem sa v tom, že Eva Green je príšerná herečka.

Umírající zvíře (2008)

Tento film mi tak otvoril nožík vo vrecku, že mám chuť dať odpad. Z kinosály všetci vyšli ohúrení, len ja som mala akosi pocit, že som im neskočila na žiaden z tých špekov ani odhalené prsíčka skutočne "výnimočnej" herečky akou je Penelopa. Preto radšej nehodnotím, možno inokedy, ak ma niekto prehovorí pozrieť si opäť

Snila jsem o Africe (2000)

Ále, tvrdá televízna klasika môjho mládí, tak z nostalgie- asi by som si to mala pozrieť opäť a ubrať hviezdičky :D

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Nie je to film, ku ktorému by som sa rada vracala alebo by som prehovárala ľudí, aby si ho pozreli v piatok večer, každopádne však má svoju atmosféru a vysoké filmárske hodnoty

Škola princů (2010) (TV film)

Konečne som sa bavila pri niečom novom bez čertov a vizuálnych "trikov"

Černá labuť (2010)

Skôr 3,5 než 4, pol bodíku za ľúbivého Vincenta a zvukovú dramaturgiu