Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Opravdová POMSTA (pro diváka, který to dobrovolně zhlédne). Sledoval jsem to jen se záměrem se pobavit a vidět, co všechno Hollywood vyprodukuje. Žralok vypadá jako trubka potažená šedivým hadrem, ale má i pár vychytávek - umí křičet, překousnout člověka a ten přežije a další. Trojka je o třídu lepší. P.S: Chudák Spielberg. Takhle použít scény z jeho filmu.

Čelisti 3 (1983)

Tak to bylo děsné. Triky děs běs, děj taky. A co tam dělá proboha to 3D? Žádný žralok na mě z TV nevyplaval. Co se týká děje: jako komedie by to možná místy šlo, jinak nedoporučuji ke shlédnutí.

Čelisti 2 (1978)

Oproti jedničce dost slabé. Na tomhle filmu je vidět, že zestárnul více než na Čelistech 1. Jedná se prakticky o to samé, co tu již bylo. Prakticky zbytečný film, který měl studiu přihodit do pokladničky o pár dolarů navíc.

Čelisti (1975)

Na to, že se jedná o 30 let starý film, nestratil téměř nic ze svého kouzla. I přes drobné biologické nepřesnosti (žralok OPRAVDU na palubu neskáče), se jedná o nepřekonaný film. Spielberg zkrátka umí ...

Povolení zabíjet (1989)

Poměrně dobrá bondovka. Narozdíl od pozdějších Bond-filmů jsou zde reální záporáci (žádný umírající s kulkou v hlavě, žádná výměna DNA apod.), takže film působí alespoň trochu "realisticky". Příjemným spestřením je větší role pro Q, který nesedí v laboratoři a nepředvádí super-novinky.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Lepší než Madagaskar. Tučňáci se měli dočkat samostatného filmu, protože tohle nemá chybu. Jsou to opravdu neuvěřitelně zákeřná zvířata (mimo jiné také ve Wallace a Gromit-Nesprávné kalhoty). P.S: KABOOOOOM

Kytice (2000)

Nevyužitý potenciál. Snaha natočit umělecké dílo vyzněl jaksi v půli cesty. Některé balady se povedly, ale jako celek to prostě nefunguje. Hudba, kamera, herci... v jedné baladě je všechno odladěné v další to vypadá, jako by si někdo mírně loknul (Polívka jako Polednice? Ta "rocková" hudba v Kolovratu?). Zkrátka a dobře nic moc.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Velmi povedený romantický film. Atmosféru dolaďují správně zvolené vtipné momenty. Vynikající herecké výkony i scénář. Mám jen jedinou drobnou výtku a to je konec. Mohlo to dopadnout o něco lépe, než že Viola odejde s mužem kterého nemiluje, protože si ho již vzala. I když v 16. století to asi bylo normální. Kdybychom se ale dočkali klasického happy-endu, nedočkal by se film jistě Oscarů.

Tele Tele (2000) (pořad) odpad!

Tak to snad ne !?! Ubohost sama, děs běs. Tohle patří rovnou do popelnice a ne na TV obrazovku (jako většina n@vácké "zábavy"). Ať mě národ český ukamenuje, že dávám nejoblíbenějšímu pořadu roku odpad!, ale nemohu jinak.

O perlové panně (1997)

Blbost prvního řádu. Vhodné akorát jako odstrašující případ, jak "pohádky" NEtočit. 1* je za Hanzlíka a jeho ztvárnění šíleného rytíře Kornelia.