To neznáte Hadimršku (1931)

Nikdy jsem nepochopil, jak mohla Meda Valentová někomu připadat jako "sexbomba", nebo třeba i jen sympatická osoba...

Madla z cihelny (1933)

"Dvanáct dětí? Kdy ta ženská dělá cihly?" Hugo Haas, pár dobrých vtipů a na dnešní dobu úsměvná nekorektnost, jinak nuda. "To museli udělat nějaký cikáni, zloději zlodějský! :-)

Spící princ (1985) (TV film)

Věčně vykulená slovenská neherecká cikánka představuje vášnivou španělskou tanečnici Juanitu. Totálně kožený Hrušínský jako "nejkrásnější princ" (ha ha) a Fischerová v roli princezny a to jí v tý době bylo 38. To je jen několik faktů z čarokrásné studiové pohádky, jejíž autor v době psaní scénáře asi hodně fetoval. Tohle nezachrání ani Cupák s Císlerem a šukatelná Freimanová.

Rytíři (2014) (seriál)

Opravdu si zaslouží dobré hodnocení dokument, v jehož jednom díle půlku času vystupuje Jan Lucemburský, aniž by se byť jen jednou zmínilo, že byl český král? Ani jeho větu před smrtí, že "toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal!"? To jako fakt? To Němcům tak vadí? Odmítám uvěřit, že na to jaksi zapomněli... A další věci nesedí. Jím dobývaný hrad vypadal jak z filmu Jack a obři a ve 14. století bychom v Evropě takový hledali jen stěží. Jeho kecy o tom, že je jen chudý rytíř a ne král, nebo císař, a proto nemá na obléhací stroje, považuju za jeden z největších úletů, který jsem v dokumentu poslední dobou viděl. Na a nakonec tu máme holý fakt, že v bitvě u Kresčaku byl smrtelně raněn do hlavy. A zde? Nějaký tatrman ho jako podřízl, hlava netknutá... Tohle prostě ne, má to být dokument, ne zaujaté divadlo pro voly. Jedna hvězda za námět, víc si ta slátanina nezaslouží.

Andělská tvář (2001)

Mám dotaz. Oni se ti lidé pokoušeli hrát? Místo Blažka mohl být silniční kužel s reprákem, vyšlo by to nastejno. Pomeje a Morávková jsou herci tak leda do špatnýho porna a Krampol... ten by měl každej rok dostávat Plyšovýho lva za celoživotní prznění slova herec. Kuklová všechno zachraňuje snad jen tím, že má kozy. Ostatní působí dojmem, že jsou tam tak nějak omylem, protože je vytáhli z tramvaje cestou na zahradu. A přítomnost Vinkláře si dokážu vysvětlit leda tím, že chtěl na tu zahradu koupit bazén, ale došly mu prachy. Tuhle Troškovu hrůzu nezachrání ani slušná výprava a hudba. Vrnět blahem si u toho můžete jen ze tří důvodů. A) Jste pod vlivem. B) Jste debil. C) Jste masochista. Vyberte si.

Tři města, která změnila svět: Amsterdam, Londýn, New York - Zlaté století 1585–1650 (2017) (epizoda)

Mluví se o polovině 17. století. Vypravěč říká na založení nové amsterodamské čtvrti: "Byl to první urbanistický plán v dějinách Evropy" Jako fakt!? A co třeba Nový Město v Praze o celá tři století dříve??? Fakt už mě sere, jak se ve spoustě dokumentů dozvíte jen to, že východně od Německa byl, a vlastně stále je, prales. Ani náhodou nejsem žádný panslavista, ale když to bije do očí...

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Kdyby vystřihli scény, ve kterých někdo zachmuřeně čumí do dáli, zbyl by asi desetiminutový kraťas, který by taky nebyl nijak přehnaně zábavný. Celou dobu mi byly všechny postavy absolutně u pr... . Jako moralita to neobstojí, akční řežba to není ani omylem... Co to vlastně je? Ubrečená nuda za fůru prachů!

Princezna za tři koruny (1997) (TV film)

"Jsem jen sluha Ondřej, řečený Vetchý", za tenhle Nárožného fór hvězda. A za Špráchalovou, která měla svého času fajn dolíčky a asi i něco jiného. Ostatní je ale strašná kravina. Otravně houpajícího se kameramana si Bonaventura asi půjčil v Kufru. Z těch pohybů si dělali srandu už v Český Sodě.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

"Co uděláme?" "Ty budeš dělat blbýho, já nasranýho a uvidíme." Pan Mareš jako scenárista fakt boduje. A Novotný je od teď prostě Jonák.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Jak přijde, tak vyšumí. Za dvacet minut se všechno tak překombinovalo, že jsem absolutně neudržel pozornost. Jak si s tímhle gulášem poradí děti... Nejlepší postava je paradoxně ta vedlejší - velitel stráže, který se prostě jen odmítl smířit s faktem, že jeho syn je debil (díky sudičkám).