X-Men: První třída (2011)

Bol som milo prekvapený, keď som zistil, že táto časť rozpráva o predchádzajúcom dejstve všetkých dielov. Matthew Vaughn milo prekvapil a film mu skvele vyšiel. Herecké obsadenie bolo vynikajúce a tak nám nič iné neostávalo ako si ho užiť. Film na dupaný plný emócií, efektov od samého začiatku až ku koncu.

Orel Deváté legie (2011)

Znova nový kúsok zo starovekého Ríma, ktorý nám ponúka pohľad za Hadriánovím valom. Dej od samého začiatku až po koniec má svoje tempo. Krajina je tiež dobre skreslená, až na kmene, ktoré mi pripadali ako indiáni a nie nejaké germánske kmene. Tiež by nezaškodilo viac rúbačiek a krvi, ktoré boli typické pre toto obdobie. No v skutku na tieto maličkosti je to aj tak dobrý filmik.

The Dead (2010)

The Dead je v skutku kľudný horor a nie žiadna na dupaná zmes efektov a kadejakých ma sakrálnych s cien. Dej sa točí okolo hlavnej postavy, ktorá stretáva zombíkov na každom mieste ,,skrášleným rôznymi končatinami".

Fighter (2010)

Konečne po dlhej dobe dobrá boxerská dráma. Pozitívne dojmy vo mne vzbudil príbeh točiaci sa okolo života boxera a nie samotného ringu. Problémy s políciou, dievčaťom, rodinou patria ku krutej realite, s ktorou sa Mark Wahlberg vysporiada. Zábery v súbojoch sú priam realistické a na konci filmu vyhrotené (tak ako to býva v posledných minútach každého športu).

Kazatel (2011)

Kto očakáva od "Kazateľa" nejaké prízemne akčné béčko hneď naň môže zabudnúť. Film ma veľa adrenalínu plného príšer, krvi a záporaka, okolo ktorého sa točí jednoduchý dej.

Zdrojový kód (2011)

Pekné stupňovanie deja, ktorý zavŕši happy endom. No napriek tomu film nesie celý čas tragický nádych pri ktorom mi ten happy end nevadí. Herci mi sedia, taktiež aj nápad "Zdrojového kódu". Jedno čo by som mohol vytknúť, je asi koncová situácia, ktorá by tam vôbec nemusela byť a film sa mohol skončiť o niečo skôr.

Hanna (2011)

Herečka Saoirse Ronan ? Žiaľ nie! V tomto filme ako nepremožiteľný terminátor valcujúci chlapov objemovo a výškovo zdatnejších ako ona mi pripadalo smiešne. Myšlienka deja bola dokonalá. Prostredie tréningu, soundtracky spestrujúce dej a mnoho ďalších veci bolo fajn. No ,,mladé žieňa“ mi hodnotiace potencie na 4 či 5 hviezdičkovú akčnú nádielku skazilo.

Wilfred (2011) (seriál)

[1. séria >> 2 časť (55%)]

Správci osudu (2011)

Dej bol dobrý, ako aj herci. Pri filme som sa nenudil . Myšlienka "Anjelských agentov" prechádzajúcich dverami do iného priestoru sa mi dokonale zapáčila. A záver nám mohol potvrdiť len to, že "láska nepozná hraníc".