• Životopisný

Noc patří nám (2007)

Radšej nech ťa súdia dvanásti ako šiesti nesú... tieto slová vyslovené v závere filmu by mohli byť jeho mottom. Trochu vláčny aj keď akciami nabitý dej, taký malý krstný otec. Tri hviezdy za film, štvrtú dávam za Mendez, mohlo jej byť aj viac.

Sezení (2012)

V prvom rade by som zmenil žáner z Romantický/Komedie/Drama na čierna komedia s láskavým humorom, a po druhé nomináciu na Oskara by som dal Hawkesovi. Napriek tomu, že pohľad na polstoročnú sexicu Helen ma potešil oveľa viac. Dobre zvládnutý komorný príbeh paraplegika v kontexte filozofie ži a nechaj žiť, až na ten predvídateľný skoro happyend na záver.

Mlčení jehňátek (1991)

Celý film premýšľam, ako by som ho jednou vetou vyprevadil do siene slávy, ale to sa vlastne nedá. Nezopakujem predsa to, že film má päť Oskarov, skvelý scenár, výbornú réžiu, vynikajúce herecké výkony, dialógy ako z filozofickej príručky, vysoké napätie a mladú neokukanú Jodie vyburcovanú k svojmu filmovému maximu už pomerne postarším pánom, dnes Sirom Anthonym. Mať toto všetko a k tomu pár melounov, tak to urobím rovnako dobre. Päť hviezd a 99%!