• Životopisný

Fotograf (2015)

Po dlhšej dobe pozerateľný český film, ktorý u mňa z neznámych dôvodov evokuje Fridu! Je mi jasné, že to robila úplne iná partia, ani nechcem nikoho osočiť z plagiátorstva, ale už teraz sa teším, že si niekto strihne film inšpirovaný životopisom valašského krále či borisa kolesára.

Crash (2004)

Že som film už videl som zistil 5 minút pred koncom, chválabohu "už bolo neskoro", tak som si ho nechal prejsť hlavou a znovu konštatujem - vynikajúci, perfektný, oskarový! Super

Lásky čas (2013)

Krásna oddychovka, trošku dlhá ale nie nudná s dobrým hudobným podmazom. Téma, ktorá nie je ničím novým, neopozeraná herečka, trochu sexu a ťahám 5*!

Špičák (2009)

Wow či fuúj? Uff, dilema riadna. Ťažká téma, hrozný príbeh, ešte som to nepredýchal, ale asi takto: Nenudil som sa, bol to vcelku napínavý príbeh v neznámom prostredí, kde sa hrany neobrusovali ale skôr ostrili do maxima. Trochu slabšie technické spracovanie, ani hudobný podmaz nenadchol, ja vlastne ani neviem za čo som dal tri hviezdy. Veľa ľudí na fóre si myslí, že je to film úchylný, pre úchylákov, strihnutý pornom, krásny, nebezpečný a tak podobne, nuž čo, opäť niečo, čo nás maniakov určite obohatí.

About Cherry (2012)

Na to, že celkové hodnotenie tohoto filmu je len 48% je pre mňa o kúsok vyššie, dal by som 3,5*, príbeh nebol oslnivý ale na malej ploche rozohratý celkom slušný, uveriteľný príbeh v prostredí z ktorého sa až tak veľa netočí, a ak už tak to nerobia oskaroví režiséri ale skôr experimentátori. Nízkorozpočtovka ktorá potešila peknými herečkami, aj keď vzhľadom na dejový motív to celé mohlo byť jemne šľahnuté explicitným seksíkom. Angelino super!

Hořící keř (2013) (TV film)

Pri pohľade na štvor-päťhviezdičkové komentáre mojich kolegov mám pocit, že lepšie to už aj tak nebude (tobôž horšie), takže len tak pro forma: Filmu som dal 4* za to, že aj keď to nebol seriál ale nejaká trilógia, miniséria či čo, nenudil, odsedel som ho v kresle síce na trikrát, ale dalo sa. Téma bola pre mňa super, v reálnom čase filmu som mal ..15násť rokov a vnímal som agresorov "požičanou optikou" môjho otca, ktorý nenávidel Rusov a už vtedy v tom 69. vyhlasoval, že ak k niečomu v Európe dôjde - Nemci sa spoja. Neveril som tomu, neskoršie sa ukázalo, že mal pravdu, ale odchovaný iskrami, pionierskym sľubom a zväzáckou rovnošatou ešte pár rokov po 69 som mal isté predsudky voči negatívnemu hodnoteniu agresorov. A keď som konečne pochopil o čo vlastne ide, bola tu už ďalšia revolúcia - tentoraz nežná. Režírovali ju prevažne herci, preto asi bola len tak akože naoko - pre diváka. Bola skvelá, aj prvé dva, tri roky, kým som opäť nevytriezvel a spolu so mnou aj x percent občanov neskôr už suverénneho štátu Slovenská republika. Potiaľ hodnotím obsah, čo sa týka prezentácie komunistickej strany a vládnucej lúzy z obdobia normalizácie, ak tieto všetky intrigy komunistov sú pravdivé, tak je to pre mňa neakceptovateľná skutočnosť, a nechápem, ako takéto svine môžu naďalej drancovať našu úbohú ubolenú krajinu asi sme opäť všetci slepí, alebo je veľa tých, ktorí od komunistov dostali viac ako my obyčajní ľudia. Čo sa týka filmu - asi ako Trabant, nenadchol, poslúžil, nepochopil som zbytočnú "rýchlovku" pani právničky, ktorá vyzerala dosť sterilne čo sa týka sexu, zato sa ufajčila ajajáj, určite ešte teraz kašle.

Vévodkyně (2008)

Takmer všetko čo som chcel pochváliť uviedol lesumir, negatívnych prvkov je veľa, napriek tomu je momentálne skóre 73%, čo svedčí o tom, že ide o pozerateľný film s krásnou Keirou, ktorá je určite dobrá, aj keď mne prišla dosť afektovaná, tie jej úsmevy mi pripadali skôr ako úškľabky, a bolo vidno, že už chcela mať koniec filmovačky (že by bola tehotná?). Aj tak si myslím, že za tých pár melounů odviedla perfektný výkon, ktorý ale podľa mňa nie je porovnateľný s Ralphom, škoda že Ralph nedostal viac priestoru, bol by ju potiahol k ešte lepšiemu výkonu. Nehodnotím film, ten bol celkovo priemerný, muzika príjemná, dalo sa na to pozerať, to či bola kamera dobrá neviem posúdiť - miestami mal som pocit, že to bolo nafilmované dobrým mobilom, celkové hodnotenie 3*, štvrtá je za Keiru - už by ju mohol niekto aj vyzliecť, veď roky už na to má, možno ešte chýba dôvod a nejaké tie centimetre.

Mládeži nepřístupno (2013)

Niečo tak príšerne stupídne a nudné som už dlho nevidel a tú jednu hviezdu dávam sebecky sebe, že som to nevzdal po dvanástich minútach. Zavesiť gule na hrdlo..., pod nosom by to vyzeralo vierohodnejšie, prirodzené, prirodzenie, prirodzene. Dej nula, akcia nula, výkony primerané deju, teda, ak toto mala byť hustá komédia, tak ja fakt neviem a nechápem kde toto vzalo 42%? A nezachráni to ani plejáda superhercov a herečiek, čo by ako dobrí boli, keď nemajú čo hrať. Navrhujem nomináciu na maliny. Jediná hláška, ktorá ma prebudila v končiacej 42. minúte z dialógu tuším Batmana so Supermanom: "Ráno jsem se probudil s pocitem, že bych s někým mohl vyjebat!"

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

"Tak to je v piči", čas 01:06:51 a nielejn že je to v pi*i, ale je to aj na konci s umením. Dej teen... romance mľandravý, hrany obrúsené od samého začiatku, pre teen.. hádam aj pozerateľný pubertálny príbeh . Občas vtipný dialóg zabitý nasledujúcou debilnou hláškou. Moje prvé stretko s Emma Watson, celkom milé dievčatko, pripadá mi, že je ešte panna - ale "Len Boh vie" čo sa skrýva za nevinným úsmevom Mona Lízy. Dal by som aj viac ako tri hviezdy, ale došla mi slivovica.

Šunka, šunka (1992)

Na túto 9desiat minútovku môžem pozerať dvomi optikami - buď ako na skrátenú španielsku telenovelu, alebo ako pilotný film k naštartovaniu hereckej kariéry jednej úžasnej a krásnej herečky, ktorá je čím staršia, tým lepšia, a dokonca záhadne aj oveľa krajšia ako v čase tejto filmovačky. Teším sa na Penelope v roli Bondového dievčaťa. Film bez Penelope by bol utrpením, aj tri hviezdy sú trochu nad reál.