Kvílení (2010)

Bavil ma prednes básní, obrazy z básnikovho osobného života, jeho názory na život, krásna posteľná scéna s Cassadym. Ako jediné mínus hodnotím priveľa súdnej siene.

Pariah (2011)

Lee je nesmelá romantička a tak trochu "chalanisko". Túži po láske a zároveň neustále prichádza do konfliktov s matkou, ktorá tuší, že z dcéry sa stáva "vyvrheľ" a snaží sa jej v tom zabrániť. Pubertálne témy, priveľa klišé, nie príliš atraktívne hrdinky, napriek tomu pekný film.

Volver (2006)

Herecký koncert Penélope Cruz, ktorá je dokonalá po všetkých stránkach!

Zabil jsem svou matku (2009)

Prekrásny film s množstvom pravdivých myšlienok: Matka a syn nemôžu byť priatelia. Matku môžeš nenávidieť, ale nemôžeš ju nemilovať.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Ťažko stráviteľné. Chlapec s vážnymi poruchami správania a osobnosti psychicky týra svoju úzkostlivú matku tým, že ju systematicky ignoruje a pohŕda ňou. Túto rolu perfektne zahrali všetci predstavitelia Kevina, na čele s Ezrom Millerom. Ironická hudobná vsuvka Everyday nemá chybu.

Der Häupter meiner Lieben (1999)

Čierna komédia o ženách, ktoré si dokážu poradiť s mužmi. Síce nemorálnym spôsobom, ale zato s neodškriepiteľným šarmom.

Laurence Anyways (2012)

Autentický príbeh človeka v zrelom veku, ktorý sa rozhodne pre zmenu pohlavia, hoci riskuje, že tým stratí všetko, čo si dovtedy vybudoval. Výtvarne dokonalé a nesmierne emotívne.

Kůže, kterou nosím (2011)

Úžasné dielo. U Almodóvara idem vždy na istotu, ale tu ma prekvapila tá nepredvídateľnosť. Plastický chirurg ako šialený pomstiteľ? Môže byť.