Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Narozdíl od např. Hledá se prezident, kde jsem se skvěle bavil, mě tento dokument vyloženě znechucoval. Každopádně bych ho pouštěl v televizi před volbama místo spotů, ať každý vidí Babišovy betonové plány (Concrete plans).

Velký Gatsby (2013)

Hovno ve zlatým staniolu. Děj takřka nulovej, ale neskutečně pompézní forma, jakou je odvyprávěn. Přestylizovanost mi lezla na nervy od první minuty. Great Gatsby je sice Vlkem z Wall Street 20. let, ale problém je, že vůbec nemá koule, a navíc ty 20. léta absolutně nefungují kvůli nevhodné moderní hudbě. Když ani po hodině nepřicházelo nic jako náznak děje, jen neskutečně toporné dialogy a barvičky, tak jsem to radši zalomil. Jedna hvězdička tak maximálně za Di Capria, který hrál parádně, jenže neskutečně stupidní postavu, a za cover Love is Blindness od Jacka Whita.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Velmi nadprůměrný komediální seriál. Všichni místní pokrytci si stěžují, jak hrozně nesympaticky se chová hlavní postava a blablabla... Ale já mu úplně rozumím! Phil Miller je naopak skvělá postava, které podle mě nejde nefandit. A tak doufám, že v druhé sezóně se pochlapí, konečně dostane nějakou pořádnou ženskou a odkrágluje toho idiota, černýho Phila Millera!

Cesta do Říma (2015) odpad!

O tom, jak moc špatný je tento film, by se dala napsat práce o rozsahu diplomky - ale já si vystačím jen s konstatováním, že režisér je nejzakomplexovanější člověk na tomto světě, a to nejen z katolické církve, a měl by vyhledat odbornou pomoc. Dřív než někomu ublíží, nebo někdo ublíží jemu.

Pohádka pohádek (2015)

Tento film nejlépe popisuje slovo "průměrný". Obecně velmi předvídatelné a ačkoliv výborně výpravné, ničím nevybočující z řady jiných pohádek. Nehledě na absolutní nepropojenost tří dějových linií. S přimhouřením oka 3 hvězdičky.

Fúsi (2015)

Jeden z nejlepších filmů karlovarského festivalu. Skvělý humor, sympatické postavy, silný příběh. Jednoduše pecka!

Zero (2015)

Asi největší překvapení na KVIFF 2015! Film, na který jsem se vyloženě bál jít, neb jsem nevěděl, co od něj očekávat. A ačkoliv je snímek úplně mimo očekávání, byl z filmařského hlediska naprosto skvělý. I když tedy s filmem taktéž úplně nesouzním, jak tu píše už J*A*S*M, tak řemeslně naprostá pecka. A vůbec nevěřím tomu, že by po tomto filmu sáhl nějaký distributor.

A Purpose (2015) odpad!

Nechápu, proč by se měly na festivalu promítat videoklipy. Není jich dost, mnohem lepších, v běžném životě dost?

Spící čtvrť (2014) odpad!

Spící čtvrť, spal jsem taky. Dokázat uspat za 11 minut, to je docela umění. Ale ne filmové.