Lásky jedné plavovlásky (1965)

Budu srovnávat s Morávkovou divadelní verzí, kterou jsem viděl dřív a která byla mnohem lepší! Herecké výkony jsou takové nijaké, většinu filmu se nic neděje a ani mi to nepřišlo moc vtipné... Navíc Morávkova verze vyzní mnohem více negativně a pokračování večera záložáků mi ve filmu taky chybělo (Žárovka do huby, to je nějaká blbost, ne?).

Terapie - Série 2 (2013) (série)

Druhá série je okořeněná osobními problémy Marka Pošty, díky čemuž je série poutavější než první. Herecké výkony posuzovat nebudu, protože jsem většinu času seriál nesledoval, jen poslouchal a dělal u toho něco jiného - a i to je určitě pozitivem, takových oddychových věcí ke sledování moc není :)

Maniak (2012)

Do posledního detailu vypiplané psycho, u nějž téměř nedýcháte. Wood naprosto perfektní, i když většinu času vlastně není vidět, protože se díváme jeho očima a i v dalších rolích přesvědčivé výkony. Celkově naprosto precizní horor!

Tokio! (2008)

Interior Design - Na Gondryho, od nějž se mi ještě nelíbil žádný celovečerák, velmi dobré. Pomalejší nástup, ale dobré vypointování. 4* Hovno - Kromě úvodních cca deseti minut to stálo doslova za hovno. Japonský ukláněcí zprávy jsou z toho to nejděsivější. 1,5* Chvění v Tokiu - Nejlepší část filmu, vtipná, emocionální, invenční a alarmující. 5* - Celkově 3,5*, zaokrouhluji jako celek na 4*.

Zeď (2012) odpad!

108 minut dlouhá rozhlasová hra, v níž se vůbec nic nestane! Text a obraz spolu mnohdy vůbec nesouvisí. Zombie pes, který je chvílemi naživu a chvílemi mrtvý. Chlápek, co přijde přes zeď a ji zajímá ne to, kde se tam vzal, ale proč jí zabil zvířata. Logická chyba: Nikde ve filmu nebylo řečeno, že by si tam ta kráva pěstovala trávu, ale za střízliva by nebyla schopná vytvořit takový bláboly! Celou dobu jsem si říkal, že dám alespoň jednu hvězdičku za scény se zdí, které mají jakous takous atmosféru, ale prostě nemůžu. Myslel jsem si, že něco takovýho musela natočit nějaká ekofeministka, a to, že režisér je chlap mě vážně dostává.

Dobrodružství (2014)

Narozdíl od většiny se mi hodně líbil konec, který to tak nějak celé vypointoval a zvedl film o cca 2 hvězdičky. Bez něj by to opravdu nestálo za moc. Celkem mě překvapuje účast v hlavní soutěži, tam bych hledal asi zajímavější snímky. KVIFF 2014

Strom (2014) odpad!

Venca163 tu shrnul přesně to, co jsem chtěl napsat já. Ze Slovinska přijela snad i asistentka maskérky, aby film uvedla, ale na film se nedalo koukat. Ve filmu nebyly 3 úhly pohledu, jak bylo slibováno, chvílemi jsem měl pocit, že režisérka na festival omylem přivezla nějakou pracovní, zcela špatně sestříhanou verzi, protože rozebrání příběhu ze 3 pohledů by opravdu mohlo film pozvednou z úplného dna... Žádná z postav nic nedělala, jen čuměla, mlčela. Ten drobek děje, co ve filmu byl, byl naprosto stupidní. 1% za krásnou Liri. KVIFF 2014

Nagima (2013)

Film, v němž z celkové délky 77 minut, stráví hlavní hrdinka snad 40 minut čuměním do zdi nebo do blba, případně spojení čumění s jízdou v autobuse. Bizarní věc, která mne absolutně neoslovila a z níž si zapamatuju jen neskutečně imbecilní konec. KVIFF 2014

Rybka a kočka (2013)

Jeden z nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděl, a u nějž odcházelo z kina neuvěřitelné množství lidí - nemají výdrž :P Točit film na jeden záběr musí být vážně komplikované a opravdu obdivuju herce a všechny členy štábu za to, že se jim to podařilo. A to ačkoliv film kromě celkového rámce "jdeme do lesa a tam někoho podřízneme" vlastně ani nemá děj a je jen o dialozích mezi kempujícími u jezera. Budu na to ještě dlouho vzpomínat. KVIFF 2014

Malé nehody (2014)

Pro mě velké překvapení, film sice vypadal zajímavě, ale že bude až tak dobrý, jsem vážně nečekal! Precizně rozehrané postavy se svými příběhy, děj je vícevrstevnatý, ale všechno do sebe zapadá. Navíc se mi vážně dost líbily lokace, v nichž se natáčelo, což filmu přidávalo na síle. Prostě pecka. KVIFF 2014