Bůh masakru (2011)

Díval jsem se jen kvůli Waltzovi a skutečně je Waltz důvodem, proč má cenu Boha masakru vidět. Ale i bez něj by to byla krátká, rychlá, svižná konverzační komedie, která "tne do živého".

Teorie všeho (2014)

Ač jsem se nemyslel, že se to stane, tak tu přece jen máme film, kterému bych přál Oskara za nejlepší film víc než Grandhotelu Budapešť. Skvělý film s neuvěřitelnými hereckými výkony. A souboj věda vs. víra se mi taky hodně líbil! A pro Eddieho Redmayna by měl být Oskar absolutní samozřejmostí, Hawkinga zahrál naprosto precizně! "Vlastně jsi mi ještě neřekl, proč v Boha nevěříš. - Fyzik se nesmí ve svých myšlenkách ovlivnit myšlenkami na stvoření napřirozenou bytostí. - To zní spíš jako argument pro fyzikům, než proti Bohu.

Kód Enigmy (2014)

Příjemné překvapení. Sice jsem na způsob, jakým rozluštit Enigmu, přišel asi o hodinu dřív, než největší géniové celé Británie, ale dejme tomu. Mělo to dobrou zápletku, napětí a sympatické postavy. A taky to bylo asi poprvé, co jsem v nějakém filmu fandil homosexuálovi. Prosil bych Oskara pro Cumberbatche! :)

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Oproti prvnímu dílu o dost plytčí děj i postavy, navíc graficky to není tak skvělé a objevné jako první díl. Chybí záporáci jako žlutej parchant, co děsně smrdí nebo tichý zabiják Elijaha Wooda. Oproti jedničce, kterou zbožňuju, mě tohle prostě nechytlo, sorry, Franku a Roberte.

Obchod na korze (1965)

Oskar za cizojazyčný film je na místě, protože film byl opravdu cizojazyčný, chvílemi by se opravdu titulky šikly, a to normálně slovensky bez problémů rozumím.

Birdman (2014)

Inarritu umí mozaikové filmy, ale tohle se mu úplně nepovedlo. V přílišné artovosti se ztrácí dějová linka, celý film a hlavně konec je dost nejednoznačný. Jasně, každý si na to může udělat svůj názor, ale úplně mi to nesedlo. Musím pochválit skvělou, originální kameru a zajímavou hudbu. Ale jinak slabší 3 hvězdičky.

Chlapectví (2014)

Nikde nic. Hovno zabalené do zlatého staniolu časosběrného natáčení. Takto to dopadá, když zvítězí forma nad obsahem. Jedna hvězdička za koncept a za to, že jsem to dokoukal.

Karamazovi (2008)

Ty vole! Víc asi teď nejsu schopen napsat. Asi nejlepší český nekomediální film.

Whiplash (2014)

O něco slabší než Grand Piano, které je taktéž z Chazellova pera. Každopádně parádní hudební podívaná bez slabšího místa, co určitě zabaví. Pokud by Whiplash dostal Oskara, tak bych se určitě nezlobil, i když asi nebude mým hlavním favoritem :)

Piano (1993) odpad!

Vůbec se nedivím, že Kurt Cobain z tohoto filmu spáchal sebevraždu, já bych totiž asi musel taky, kdybych to musel dokoukat do konce... Vydržel jsem hodinu a půl, do konce se to vážně nedalo. Takřka nulový děj (resp. tak přímočarý, že se to ani za děj nedá pokládat), stupidní dialogy - čím to? asi tím, že to točila ženská, chlapi vnímají komunikaci úplně jinak; hlavní postava se chová jako totální kráva, Anna Paquin je nejnesnesitelnější fracek v dějinách (podporovat svou němou kravskou matku tolik jako ona může jen stejná kráva jako je ona sama). Jasně, nebylo tam úplně všechno, hudba ušla a kamera byla relativně invenční, ale kvůli postavám nemůžu dát prostě žádnou hvězdičku...