Hněv Titánů (2012)

Film se mi líbil. Musím se sice povznést nad totálním sprzněním řeckých bájí, ale když se mi to povede, pak je to velmi slušný oddychový akčňák plný velmi kvalitních triků a efektů. A vzhledem k tomu, že tak nějak cítím, že i autorům o to šlo a po přistoupení na toto jejich pojetí - bez chyby. Rozhodně žádná nuda.

Sahara (2005)

Opravdu jeden z nejhloupějších filmů, jaký jsem v poslední době viděl. Pro mne naprosto zničující je už úvodní zápletka, kdy loď z války Severu proti Jihu ztroskotá uprostřed Sahary.... A pak se do toho ještě zamotá ekologická katastrofa. Penelope Cruz je v některých filmech sice vynikající, občas ale šáhne pěkně vedle s výběrem filmu - a toto je ten případ.

Ghetto (2006)

Navzdory mnoha negativním názorům zde, mně tento film velmi zaujal. Takových filmů, připomínajících co se v minulém století také dělo, není nikdy dost. Ono to totiž není zase až tak dávno. Je otázka, jestli se takovýto příběh mohl opravdu stát, nicméně i jako fabulace je to velmi zdařilé a vlastně jsem během filmu ani neřešil, jestli je to reálné, či ne. Dle mého - vynikající a silný snímek.

Repo Men (2010)

Z počátku jsem se bál, že to bude takový ten film, který se celý odehrává ve tmě, ale nakonec se to nějak vsáklo a vyklubala se z toho velice slušná sci-fi. Výber hudby velmi zvláštní, ale zároveň vyloženě fantastický - dodál filmu skvělou šťávu. Zakončení vynikající. Režisér Sapochnik - dávám mezi své oblíbence .

2012 (2009)

Pokud jde o žánr katastrofických filmů - pak se jedná o špičkovou podívanou - proto 3 hvězdy. Děj a vztahy mezi jednotlivými lidmi, bravurní letecké výkony začínajícího pilota, vše stihnuté naprosto dokonale vždy až přesně v poslední vteřině - to by si zasloužilo spíš odpad.

Otevři oči (1997)

Velice dobře poskládaný příběh, střídání reality se sny se dalo uhlídat, že jsem se v tom úplně neztratil. Konec byl pro mně nečekaný - vynikající film

Nultá hodina (2007)

Včera jsem tento film viděl v TV a nevím, proč je tu tolik horších hodnocení (míň jak 3 hvězdy). Samozřejmě se to nedá srovnat s těma největšíma filmovýma kládama (proto i já jen 3 hvězdy), ale ve své kategorii to bylo vynikající a kombinatorické schopnosti Agathy Christie jsem si docela užil...

Maska zrcadla (2005)

Děj nijak zvlášť originální - proto jen tři hvězdičky. Ale naprosto bezkonkurenční nápady po výtvarné stránce jsou důvod, proč píšu tento komentář. Některé věci jako by maloval sám Hieronymus Bosch. Opravdu výtvarné orgie.

Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

Už když jsem si ten film pouštěl, tušil jsem, že to bude neuvěřitelný shit. A taky že jó. Kdyby to aspoň byla parodie, ale oni to snad i mysleli vážně. Děj neskutečně stupidní, herecké výkony horší než ty moje - a to je co říct. No prostě odpad, odpad a ještě jednou odpad