Jméno růže (1986)

Detektivka s historickým pozadím. Sean je prostě frajer. A mladičký Slater mu velmi dobře sekunduje. Já osobně bych však před věděním a starým namyšleným kozlem dal přednost mladé, nadržené a dobře vypadající kozičce. Dějově zajímavé, herecky kvalitní a atmosférou pohlcující. U mě fakt dobrý.

Ghost in the Shell (1995)

Jedna * za opravdu povedenou animaci. Hlavní představitelku udělali zbytečně moc "sexy" - na robota. Jinak strašná nuda. Opravdu strašná. Zahackoval se mi mozek a málem jsem usnul. AD: Tak jsem pro pořádek skouknul obojí - vzor i remake - v původním filmu se tam podle mne soustředili na skvělou hudbu, podmanivost jednotlivých scén a sdělení myšlenek pomocí hlasu hlavní hrdinky ... nedávalo mi to moc smysl a v ději jsem se ztrácel ... na konci jsem vlastně věděl úplný prd, co vlastně tvůrci chtěli divákovi sdělit - ve filmové verzi - remaku - jsem se těšil hlavně na prdelku Scarlett J. obeplou koženou černou kombinézou ... což nakonec vůbec tak nebylo ... dějově se mi to konečně pak osvětlilo ... o čem ten duch v mušli vlastně má být ... remake to dějově pro mne velmi ujasnil a podal mnohem lépe ... však se vytratila podmanivá hudba a kouzlo jistých scén ... nemohli vybrat lépe než Scarlett ... byla velmi podobná originálu ... a jestli jednou budou fakt takový roboty vyrábět jak na běžícím pásu ... tak jestli se toho ještě nějak schopně dožiju, tak si to-ji hned pořídím ... do jakýho módu to-ji zapnu můžete hádat třikrát ...

Poslední pevnost (2001)

Dobré. Redford to pojistil. Dějově poutavé. Ale těžko uvěřitelné.

Nezlomný (2014)

Epické jistě ne. Jen dobře natočené, zahrané, atd. Emotivně však ne silné, ne vystupňované, ne uvěřitelné a ne poutavé. Jen jsem se díval, ale nic "necítil". Např. Schindlerův seznam - to je jiný kafe.

Camp Dread (2014)

Na zabití času ok. Na Ericovi jsou ty léta už vidět. Trochu aktivnější divák odhadne každý další moment filmu. Ale holky pohledné, smrti vtipné. Co si přát víc.

Nezlomný (2001)

Na tento snímek jsem se podíval čistě ze zvědavosti - kvůli Jouko Aholovi. Jako fanda strongmanovského univerza jsem chtěl vidět, jak bude "hrát". Velmi mě překvapilo, jak byl přirozený, nenucený a v pohodě. Zvlášť, když došlo na zvedání těžkých břemen. Patří totiž mezi nejlepší v oboru a scény v tomto duchu působí úplně běžně, jako kdyby se pro to narodil. Působil na mě v tomto filmu stejně jako Gina Carano ve svých filmech. Žádné přehrávání. Prostě jen dělá, co mu jde nejlépe. Ze začátku to má krásný nádech "pohádky" silný Honza jde do světa - s příchodem do Berlína to jde z kopce. Dějově už nudné, postrádající atmosféru. Tim Roth pak kompenzuje, jak se dá, ale nestačí to. Toho chcípáka hajzla zahrál na jedničku. Dějově ale ke konci nudné. Pak i smutné. Když si zabodnu hřebík jak palec do nohy, tak si to snad ošetřím !!! - Ani se mi nechce věřit, že v reálném životě by byl Zishe takový pako.

Vice (2015)

Naštěstí ne tak debilní, jak jsem si na základě zdejších komentářů představoval. Willis byl otravný, ale Thomas to držel nad vodou. Jsou větší hovadiny. Tak někdo vykrad "Surrogates" a "Matrix", no co, no! - Stejně všem docházejí nápady a nechtějí si namáhat hlavy. Je tu Seth Rogen se svejma fekálníma debilitama a jiní zase s kopíráky v ruce.

The Frame (2014)

Tak originální až je to na konci úplně debilní. Na zabití času ok. Ze začátku to vypadalo na něco "inovativního" a zajímavého. Po půlce se to přehouplo k nějakýmu romanťáku se zpomalenými záběry jako v "Počátku" a to bylo hodně otravné a nudící.

Akira (1988)

Pro mě nejlepší anime musí vypadat jinak. Myslím dějově. Musí směřovat odněkud někam. Tady je to jen hezky nakreslená patlanina scén, které občas nedávají moc smysl. V tom fofru, jak se mění děj, se divák ztrácí a jen se mu předkládají další a další události jako by se "nechumelilo". Bolela mě z toho ke konci hlava. Dát to na hodinovou stopáž by bylo velmi příhodné. Japonci dělají většinou strašně filozofické a nicneříkající matlaniny všech žánrů. i když hezky animovaných, někdy se ale povede opravdu skvostný a poutavý kousek. Co se týče mne, tak ale Akira mezi ně nepatří.