Steins;Gate (2011) (seriál)

Rozhodne zaujímavé anime so správnou dávkou bláznovstiev. Postavy sú netradičné a tak človek nikdy nevie, čo ma od nich čakať. Mayuri a jej pozdrav tuturu sa nedá nezamilovať :D. Zápletka a jej podanie bola na veľmi dobrej úrovni plus téma cestovanie časom a súvisiace paradoxy boli pre mňa bŕknutím na správnu strunu. Užil som si to i napriek neodladením titulkom a pre mňa nepochopiteľného konca.

Do vesmíru se Stephenem Hawkingem (2010) (seriál)

Rozhodne neľutujem čas strávený s týmto seriálom, ale ak sa zaujímate aspoň kúsok o vesmír, tak toho veľa nového nečakajte, škoda aj viacerých nedostatočné priblížených nadhodených tém. Animácia mala silnejšie i slabšie okamihy pre mňa skôr slabšie. Sem tam mi vadili opakujúce sa poznatky medzi jednotlivými časťami. Ale spôsob podania s názornými príkladmi je fakt najlepší.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Chcel by som to mu dať vyššie hodnotenie, ale to sa proste nedá, ak som dal predchádzajúcemu dielu 3. Pre mňa osobne ako viacnásobného čitateľa knihy sklamanie. Ešte väčší rozdiel od knihy a plno balastu, ktorý tam fakt nemusel byť, radšej mohli zamerať väčšiu pozornosť jednotlivým postavám, prerodu Bilba na dobrodruha, budovaniu vzťahov k jednotlivým postavám, postave "Medděd (toho meniča)" atď. a nie nejaký smiešny románik elfky a trpaslíka. A ten finálny akože boj s drakom si fakt mohol Jackson odpustiť, úplne by stačila len konverzácia s Bilbom a fakt nebola potrebná popritom žiadna schovko naháňačka. Drak bol síce zobrazený nádherné, ale prečo preboha z neho spravili hlupáka. Soundtrack je tiež vzhľadom na pána prsteňov slabý. Fakt sklamanie a zbytočné naťahovanie.

Já a robot (2013) (seriál)

Takže moje hodnotenie bude zahŕňať iba prvé štyri diely, síce nerád hodnotím niečo, čo som nevidel poriadne, ale nemyslím si, že tu nastane nejaká dramatická zmena. Je to v podstate strašné béčkova kriminálka so žánrovo typickými a sterilnými charaktermi. Dej je stále o tom istom a vy už dopredu viete, že tým dvom sa zas nič nestane, čo úplne zabíja atmosféru. Citové vsuvky sú úplne na grc. Začal som to sledovať hlavne kvôli tomu sci-fi zasadeniu, ale to je žalostné nevyužité. Okrem toho som mal počas celej doby pocit, že som toto už niekde videl.