Zátah 2 (2014)

Takže 4 hviezdičky určíte nemôžem udeliť pri filme, ktorý som viackrát pretáčal dopredu. Dĺžka v tomto prípade viac škodí než pomáha. Myslím, že menší prestrih by tomu veľmi pomohol. Dosť mi aj vadilo, keď pri takýchto filmoch začnem uvažovať, kde preboha moju všetci svoje búchačky. Súboje boli ale úžasné, drsné, živelné, originálne atď. Hlavný hrdina bol na môj vkus, ale docela neľudský vzhľadom na ostatných, dostať párkrát bejzbalkou a kladivom a potom vyhrať súboj s niekým v plnej sile, ktorého mal problém poraziť predtým. To mi kúsok pokazilo atmosféru, keďže sa ho snažili prezentovať, ako normálneho zraniteľného človeka.

Zóna smrti (2005)

Preboha veď to sa vážne nedalo pozerať. Postavy tam umierajú, melodramaticky hraje hudba a ja sa usmievam až zabávam. So všetkých scén priam vytekala nelogickosť a bečkovosť. Bojové scény boli solídne, ale nerobte tu chybu ako ja, že ho pozeráte kvôli nim. Aspoň koniec bol ako tak zábavno-ironický.

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

Zatiaľ som videl 143 dielov, ale každý stal za to. Takto si to predstavujem. Zaujímavé nejednoznačné charaktery, žiadne čiernobiele videnie sveta, krv nie je problém, súboje vynikajúce mentálne a fyzicky prepracované, epické momenty, ktoré vám väzné nedovolia nepustiť si ďalší diel a smutné zas nevypustiť nejakú tu slzu :) Vtipne momenty skutočné dajú brániciam zabrať a nie len trápne vyfučia do vetra. Obľúbené postavy Killua, Hisoka, Kurapika, Chrollo no vlastne ono je ťažké si neobľúbiť nejakú, keďže každá niečo zaujímavé ponúka. Musím pochváliť aj soundtrack, ktorý tomu dával správne grády.Na scénu s tými stonôžkami asi nikdy nezabudnem. Snáď moje nadšenie nie je spôsobené iba tým, že som nečítal mangu, ale i tak sa nemôžem dočkať ďalších dielov.

Baccano! (2007) (seriál)

Veľmi kvalitne anime. Podľa ohlasov som myslel, že sa budem strácať a tápať, ale mne prišlo to prerozprávania príbehu dokonalé. Postavy neboli odsúdené čiernobielo a podľa toho s nimi zaobchádzane, ale každá mala svoje pohnútky resp. vlastne chápania sveta. Gangstri, pár vynikajúcich kontaktných súbojov, uletené postavy a situácie to je balzam pre moju dušu. Tých pár nedostatkov sa dá ľahko odpustiť.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Neviem čí to bolo spôsobené mojím nie práve najlepším naladením, ale viackrát som sa pristihol ako pretáčam dopredu. Príbeh mi neprišiel nejako zaujímavý, motívy čí samotné postavy ma tiež neoslovili. Výtvarná stránka ale stalo zato a viackrát som si uložil nejakú scénu. Chýbali mi aj nejaké hlbšie poznatky z daného sveta, ktoré by mi umožnili viac sa ponoriť do deja.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Tento snímok sa mi páčil omnoho viac ako nedávno videný Lego movie. Grafický štýl resp. celková koncepcia bola omnoho viac lahodiaca oku. Príbehovo to bolo slabšie, bez nejakého výrazného zakončenia, čí výrazného príbehového zvratu. Ale celkove vykreslenie príbehu a podanie postáv je na veľmi dobrej úrovni a je mi ľúto to dať do rovnakej kategórie ako lego, takže 4.

LEGO® příběh (2014)

Nechápem tiež to všeobecné nadšenie. Nudné, zmätené scény plus nezáživné a určíte nie vtipné hlášky. Viackrát som sa pristihol, že ma absolútne nezaujíma o čom vlastne postavy rozprávajú a čo sa s nimi deje. Záverečná scéna nebola zlá, ale nejako som dovtedy úplne stratil záujem o dej. Nemohol som ani prísť na chuť tomu lego štýlu a prehnanému rozmazaniu pozadia. Páčila sa mi kúsok paródia dnešnej spoločnosti, ale to je kúsok málo.

300: Vzestup říše (2014)

Nudne, nezáživné, neprehliadne súboje, ktoré boli pre mňa hlavným lákadlom (po jednotke), niekedy značné prehnane CGI i farebne ladenie zrážajú hodnotenie tohto film na kolena. Absolútne necharizmaticky hlavný herec a hlavný badass v podobe ženskej mi tiez nesadli, miestami pôsobili dosť kŕčovito a nelogicky(milostná scéna). Koniec dáva možnosť na ďalší diel, ale ten si už určíte nechám ujsť.

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Jediný z filmoch, ktorý sa oplatí vidieť fanúšikom, ktorý už majú seriál za sebou, keďže prináša ako tak uspokojujúci koniec. Síce som ohodnotil všetky 4 hviezdičkami, ale tieto filmy sú určíte slabšie ako pôvodný seriál. Dosť mi tam chýbala zrada kráľovnej. Ale napokon čítať mangu budete musieť tak, čí onak :D