Mulan (2009)

První část filmu jsem si sice (poněkud rouhačsky) říkal, že disney verze byla lepší, ale vše vynahradila druhá půlka; a ono je nakonec pravda, že legendě, s takovou působností, mnohem více sedí zpracování bez velkých vyprávěčských zvratů a hurá konců.

Lovec jelenů (1978)

Prostě skvělé - naivní mladíci rovnou ze svatby jednoho z nich se vydají do války, přičemž válka samotná se ve filmu skoro ani neobjeví: místo války zaujme ruská ruleta, což je také nesmyslná a sebevražedná hra, jejíž šampióni jsou jen bezduché trosky.

Apokalypsa (1979)

Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem kdy viděl. Jde vlastně o svého druhu road movie, kde se, čím dál více se dostávají dolů po řece, tím více se vynořuje šílenost války - a úplně na konci je Marlon Brando.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Šílený muzikál, který staví na podobnosti slov transsexuální a transylvánský - celý děj se tak koná na setkání transylvánských transsexuálů, kde se připlete mladý a nic netušící pár. K tomu se tam objevují šílení vědci, bledí sluhové a dokonce i UFO. A celý tento koktejl tvoří skvělou zábavu.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Velmi dobrý seriál (jak je ostatně u HBO zvykem), který dobře ukazuje poměry a bezmoc v chudinských čtvrtích v Baltimoru, se kterými si neví rady ani policie ani politici. Některé série byly sice trochu slabší, ale i tak jde o vyjíměčný seriálový zážitek.

Počátek (2010)

Skutečně vynikající film áčkové hollywoodské produkce - je to napínavé (i když první půlka se trochu vleče), akorát chytré, takže se v tom nakonec většina lidí zorientuje a má pak ze sebe dobrý pocit a i zpracování a režie je na jedničku. Ono je to vlastně tak dobře udělaný film, že je nakonec jedno, že film je vlastně o ničem podstatném, ne úplně logicky konzistentní a konečně jen pro efekt. Prostě skvělá podívaná, nic víc, nic míň.

Ctihodný občan (2009)

Velmi dobrý nápad - postavit jediného mstitele (který navíc je i přes svůj terorismus sympatický hrdina) proti celému systému, který nedokáže zaručit spravedlnost. Film ale trochu kulhá ve zpracování a logice příběhu, ale i přesto jde o napínavou podívanou s dobrým nápadem.

Harry Brown (2009)

Celý film se mi poměrně líbil, jen ten konec byl podle mého naprosto zbytečný - příběh fakt nepotřeboval žádné skandální odhalení a finále v plamenech. Nebýt toho dal bych i 4 hvězdy, ale takto jen 3.

Alenka v říši divů (2010)

Ze začátku se zdálo, že se celý film utopí v příliš fantaskních obrazech, ale posléze se to poměrně hezky rozjelo. Alenka sice ve druhé půli připomíná spíše Pána Prstenů, ale to vlastně není na škodu, vždyť doslovných přepisů Carrollovy Alenky bylo již dostatek.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Co se týče scénáře, tak jde o naprosto dokonalý seriálový počin. Takřka nikdy jsem neměl pocit, že daná postava je zbytečná, nebo naopak zmizela, jelikož se již nehodila tvůrcům do krámu. Celek je tak velmi konzistentní a dává smysl i retrospektivně, čímž se nemůže chlubit žádný z moderních "velkoseriálů" jako jsou Ztracení a podobně, kde jsem měl neustále pocit, že to dohromady nedává smysl a nebo že postavy se objevují a umírají jen proto, že si herci řekli o velké honoráře. Six Feet Under tak na mně působí jako velmi dobře napsaný moderní román se všemi jeho klady i chyby. Herecky i ideologicky je to taky velmi dobře zvládnutý seriál, jen je někdy poměrně zdlouhavý, a proto ty 4 hvězdy.