Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Poslední dobou se s podobnými filmy doslova roztrhl pytel...a tak se Alice Nellis rozhodla přidat taky. Nic světoborného a převratného však nevytvořila, i když vtipné a koukatelné to je. Chýlková jednoznačně dominuje a navíc je to pořád šmrcovní baba. Ale možná to chtělo i trochu víc...plytké, povrchní a na konci uspěchané, aby se to vše stihlo. Škoda.

Hra bez pravidel (1967)

Svižná detektivka západního stylu. Kvalitní scénář s dobrou zápletkou, vynikající herci, hudba a to vše pod vedením Poláka. A ten uměl kriminální žánr. Podařené dílo!

Vendeta (2011)

Co tím chtěl básník říci? Psychlogické drama/ thriller, který se chtěl přiblížit podobných zahraničním filmům. I přes kvalitní herecké obsazení se moc nepovedl...zbabraný pokus! Snad to příště bude lepší! Jediná hvězdička je za Igora Chmelu, ten měl aspoň trochu zaujal.

Hranaři (2011)

Námět aktuální, herecké obsazení skvostné, ale scénář a provedení jedna velká hrůza! Divím se, že takový Tříska souhlasil v něčem takové hrát?! Doufám, že tento snímek neinspiruje jiné tvůrce jít podobným směrem!

Nový protokol (2008)

Hlavně druhá polovina filmu nabral tempo a spád. A závěr byl překvapující. Výborný herecký výkon Clovise Cornillaca, ztvárnil svou postavu výtečně!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Dvojky všech filmových sérií jsou vždy slabší a nejinak je tomu i u tohoto díla. Po vizuální, efektové stránce tomu není, co vytknout, i herecké výkony jsou dobré. Přišlo mi však , že je snaha udělat z filmu a příběhu balon.Napěchovat tam, co nejvíce lokací, situací, postav až z toho vzniká trochu guláš. Konstrukce příběhu se stává příliš složitou proti jedničce, což filmu hodně ubližuje a divák se v tom ztrácí. Je to škoda, když se ostatní aspekty podařily.

Sherlock Holmes (2009)

Ritchieho návrat jako hrom...Sázka na klasiku mu vyšla dokonale. Dal tomu moderní háv a opět oživil tyto nesmrtelné postavy a zase přidal nové obdivovatele. Sice jsem si musel zvykat na Downeyho s Lawem, ale nakonec mě přesvědčili. Příjemná a zajímavá podívaná.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Dá se říci, že dnes už jde o legendární dílo a hlášky v tom filmu doslova zlidověly. Tímto dílem, se režisérka Chytilová stala nesmrtelnou, ať se to někomu líbí nebo ne.

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Prostě bezkonkurenční dílo. jako malý jsem hltal každý díl a hrozně si přál být jedním z hrdinů. Opět skvěle zafungovala spolupráce Macourek - Vorlíček a výsledek stál opět za to. Seriál patří jednoznačně do zlatého fondu naší seriálové tvorby.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012)

Návrat legendární Klose byl dlouho očekáván a režiséra Vegu nečekalo nic lehkého. Myslím, že se své role ujal s grácií. Najdeme tam trochu z každého soudku - trocha Jamese Bonda( tvůrci Bonda by asi koukali, že v Polsku může vzniknout něco takového), trocha Indiana Jonese a to vše okořeněné polským humorem. Pro někoho možná netradiční mix, ale režísérovi se to vše podařilo skloubit v docela slušnou podívanou. A co je hlavní zápletka filmu - nic menšího než Jantarova komnata.