Nespoutaný Django (2012)

Po dlouhém přemýšlení jsem nakonec napálil všech pět "ostruh". Tento film (stejně jako ostatní Tarantinovky) splňuje vše, co divák od Tarantinova filmu čeká. Nereálné vlastnosti krve (a že jí je požehnaně) a krátká ironizující scénka. Moderní western, který si na trhu rozhodně místo našel, ale s klasickým konceptem to nemá nic společného. Více než o western se jedná spíše o "spin-off Kill Billa". Atmosféru celého filmu navíc trochu kazí konec.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Akce, akce, akce! Pokud tohle někomu nestačí, přídám ještě několik povedených hlášek. Pořád jsem vás nepřesvědčil? A co takhle vidět hrdiny z 80. a 90. let jak parodují sami sebe, nebo postavy, které ztvárňovali? Už jen to, že když se na plátně objevil Chuck Norris, tak lidi zatleskali... Samozřejmě tam jsou věci, které absolutně nedávají fyzikální ani jakýkoliv jiný smysl, ale o tom tenhle film není. V tomto filmu prostě nenajdete vedlejší postavu. Pokud ano, stejně zjistíte, že ji hraje někdo slavný (viz Scott Adkins). klobouk dolů před projektem, který Slay vymyslel. rozhodně na tento film půjdu znovu a pak možná ještě znovu, protože vidět Arnieho s Brucem, jak jedou ve Smartu po letištní hale člověka neomrzí.

Avengers (2012)

Nejvtipnější místa filmu jsou bezkonkurenčně ta, kde Hulk nabombí Thora z profilu a "souboj" mezi Hulkem a Lokim. Film je supr, na nic si nehraje. Každopádně to trochu působí tak, že bez Hulka by Avengers nic nezmohli :-). Rozhodně doporučuji.

Pingu (1990) (seriál)

Klasika mého dětství. Rád se na něj koukám i teď s nejmladším členem rodiny. Můj nejoblíbenější díl (kterého jsem se jako malý bál) je ten s mrožem (jak se Pingovi zdá, že ho unesla postel).

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Úžasné! První čtyři díly jsou opravdu na 5* a jsou nadupané akcí. Další čtyři díly už tak akční nejsou a daly by se hodnotit 3-4* podle toho, jak moc sledujete dějovou linii a vývoj jednotlivých hrdinů. Pokud vůbec, na poslední dva díly nekoukejte. ASi jsem bezemoční vvrženec, ale scéna s lágrem na mě moc nezapůsobila. Přeci jen ti lidé nebyli tak hubení jako ve skutečnosti. Ovšem poslední díl, kdy se po válce rota rozděluje, je naprosto úžasný. Je to smutné. Nakonec se u veteránů ukážou i jména, takže uvidíte, kdo vás celou dobu seriálem provázel. PS: Rota E může být ráda, že byla pod velením majora Winterse, protože to je charakter.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Prosím, neházejte kamení... V každém druhém záběru je chyba. To jsem už ale komentoval u prvního dílu. Já prostě nedokázal skousnout to, že navazuje na Evil Dead I a přitom se k chatě jede po jiném mostě a Lindu hraje jiná herečka. Pokud bylo záměrem navázání spojení s prvním dílem, stačilo použít záběry z něj. Co se týká označení hororu, nemohu dost dobře soudit, jaké byly poměry v 87. a jak na lidi tento film působil. V současnosti by asi neobstál. Komedie? Já se párkrát pousmál, ale komedie to není. Dávám 15-20%. Jinak zajímavý komentář je od Galadriel.

Lesní duch (1981)

Přiznávám se, že asi nedokážu ocenit to kouzlo "originality". Jsem mladší ročník a zkrátka mě do očí bylo to množství špatně sestříhaných záběrů. V jednom záběru na něj vyteče deset litrů krve a ve druhém je čistý s vyžehlenou košilí. Pokud si toho všimnu i já, tak to už je co říct. Samozřejmě jsem se snažil vžít do roku 81, kdy byl tenhle film jedním z prvních v tomto žánru... I tak mně to někdy připomínalo komedii. Zkrátka a dobře já jako dvacetiletý neumím ocenit tento film. hodnotím 30% za originalitu a věrohodné výkony herců.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

70% za Sida, Hopíka a za to, že se jedná o Dobu ledovou. Najdete tam celkem podařené hlášky, u kterých se zasmějete a to k Vánocům rozhodně patří.

Cesta (2009)

Bože, tohle bylo tak hrozně smutný. Ten konec byl vážně nečekaný. Nedovedu si ani představit, jaké to je žít za takových podmínek. Opravdu skvělý snímek!

Čtvrtý druh (2009)

SPOILER: O mimozemšťanech bez mimozemšťanů. Atmosféra je sice skvělá, ale v celém filmu v postatě není nic k vidění.