Naruto (2002) (seriál)

První díl byl pro mě zklamáním, ani jsem ho nedokoukal a pustil druhý. Pak třetí a pak třicátý:). Do konce měsíce jsem viděl všechny, a některé dvakrát:) Dneska už jsem některé viděl po desáté, a baví mě to čím dál tím víc, a všechno do sebe víc a víc zapadá. Naruto je nešikovný sirotek, kterého se lidé straní, a který vyrůstá sám. Všichni se bojí 9ti ocasého démona, který v něm je zapečetěný. Proto ani nikdo nechce, aby se stal Ninjou. Jen jeho učitel Iruka k němu pomalu přilne. Když mu Naruto zachrání život, nechá ho odmaturovat a Naruto se stane Ninjou. Přesto ale zatím zvládá jen dvě techniky, sváděcí sexy techniku( objeví se nahá blondýnka zakrytá obláčkem, který se rozplyne...většinou způsobuje krvácení z nosu dospělým ninjům), a stínové klony(armáda Narutů). Naštestí stínové klony mají zvlášní vlastnost, a to že po jejich odvolání všechny jejich zkušenosti přejdou na Naruta. Od té doby už Naruto jen sílí, den ode dne je chytřejší, silnější a rychlejší, a začíná jeho cesta za uznáním, a snem stát se Hokagem vesnice Konohy. Seriál je napěchovaný akcí, i sentimentem. Některé boje trvají deset dílů:) Ze začátku trochu roztomilá animace se mi moc líbila, je zde spousta charakterů se svojí minulostí, tipnul bych si přes dvacet postav s vlastním životním příběhem. Často to působí dost heroicky, ale to je u jasponskejch legend o samurajích a ninjích normální. Také je jednoduché si toho tvrdohlavýho blonďáka zamilovat. Hudba perfektní vezmu-li v uvahu, že jde o animák. Celkově 90%. Super seriál....P.S. Verze od jetix -20% tohle je zlý, verze animax-10%, slušnej dabing, jak který postavy ale....Japan Verze nutno vidět, pro ty co nečtou, Animax

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Viděl jsem to několikrát, a rozhodně je to zatim nejlepší anime seriál(neviděl jsem Berserk, ani Ghost in the shell) co znám. Kromě Elfen lied, to mi vlastně ukázalo, co anime dokáže. Někomu může vadit přílišná ukecanost, pár nedomyslů, a celkově pomalejší spád, ale to je problém spíš samotného žánru anime, než autora. Podle mě každé anime má tyhle rozpory(Mononoke se nepočítá). Narozdíl od filmu, kde herci vlastně dotváří celkové vyznění filmu, je to v anime víceméně na pár lidech. Musí z nápadu vymyslet komletního člověka, s minulostí a názory. To je ta nejtěžší věc, proto si anime vážím, a sleduju ho. Death Note vám nabídne detektivní příběh, okořeněný mystikou a svojí vlastní teologií. Mladý génius Lait Jagami najde zápisník, který zabíjí. Stačí napsat jméno, a "bum", dotyčný sebou flákne o zem. Líbí se mi, že každá postava je uvěřitelná, a má svůj kompletní charakter. Laitovy jsem fandil až do konce. !!!!KONEC JE NEPROSTO JINÝ NEŽ VE FILMU!!!!!Taky je velké plus že je seriál krátký. A hudební dobrovod slušný. Doporučuju každému pro začátky s anime, je to "inteligentní šachová partie zabalená do anime kabátku".

Přátelé (1994) (seriál)

Jednim slovem šok....Jeden z prvnívh pokusů Amíků o sitcom bez dětí stal tím nejlepší seriálem všech dob, Forsberg s Camulatorem mají doma masky fíbí a chandlera. Absolutní absurdistán, jak zpívá mladá Vondráčková v písni, co vubec nechápu.Nebudu tvrdit že by se mi přátelé nelíbily, ale spousta dílů bylo nemastných neslených, nekteré zase přehnané...a lety de kvalita dolu..hau domluvil sem

Já, robot (2004)

Will Smith je vtipný, drsný, roboti se hrnou ze všech stran, vizuálně paráda. Muzika solidní, akorát ta spojitost s Asimovem... Jestli se náhodou nepletu(může se stát, kdyžtak maijlněte), tak Já, Robot, je povídka o tom jak holčička ztratí robota....pak ho snad hledají a ve finále něco jako že měl city a tak, že vlastně žil....už newim je to dlooouuuho. Navíc Asimov většinou řeší i vojenský situace spíš řečma, a akce jen většinou z nějakého složitějšího důvodu. Tady se to mrská jedna báseň, rozbitých robotů hromada. Celkově jednorázová zábava za 72% slabé 4*.

Pátý element (1997)

Byl jsem hodně skeptický, když jsem viděl ukázky, ale tenhle film mě překvapil. Jednoduchý příběh, mi nevadil, ani ni nepřišel neoriginální. Jako vždy drsný Willis odvedl slušný výkon, a Milla Jovovich byla skvělá. Jako dokonalá bytost která se zrovna narodila, by nebyla asi lepší žádná z Holywoodských stár. I padouši se mi líbili, a Superzáporák Gary Oldman byl k sežrání. Tempo je rychlé, spousta vtipných hlášek*, slušná akce*, výborné efekty*, a především Milla Jovovich* Super film za 85%:)

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

1% Tak tohle je prvotřídní odpad, poslední pokus režiséra Soukupa o vykradení sebe sama. Bohužel, "Byl jednou jeden polda" už dále vykrást nejde. Sám o sobě stál za zlámanou grešli, takže použít stejně nekvalitní herce, v ještě horším příběhu je naprostá sebevražda. Také sem si všiml, že od té doby nic nenatočil, a dobře mu tak. Přitom vážně míněné filmy se mu dařily. Zajímavé je, že neni sám koho zničila spolupráce s Televizí Nova. Jaroslav Sypal, alias Vašek Hruška, je naprosto neschopný, z hlediska herectví zoufalý, pitvořící se šašek. Vašek Hruška je naprosto nesmyslná postava, v nesmyslném příběhu. Popravdě sem ke konci filmu ani netušil "co?", nebo "proč?" to bylo... Vzali mi hodinu a půl života, a 3 miliony mozkovejch buněk, a nedali zhola nic kromě hořkýho pálení na patře, jak jsem kouřil jednu za druhou z nudy. Chtěl bych říct nějakou pochvalu, ale nenapadá mě vůbec nic. Jen asi, že hudební doprovod si nepamatuju, tudíž ho nemůžu pohanit...

Princezna Mononoke (1997)

Princezna Mononoke 95% Zatím nejlepší anime film, který jsem viděl. Viděl jsem ho ve třech jazycích, a pokaždé to byl zážitek. Verze v Japonštině je lepší, ale dabing stačí.Hlavní hrdina vás protáhne světem bohů lesa a světem lidí, kteří les ničí a zabíjí bohy. Celou dobu sledování filmu máte pocit, že lidi sou svině. Samozřejmě je zde i láska, a to ke krásné vlčí princezně. Hrdina je sice čistý extrakt Luka Skywalkera, ale "Superzáporák" zde naštěstí chybí. Malba je velmi slušná, muzika parádně udržuje atmosféru. Narozdíl od Cesty do Fantazie, kde se mi nelíbil styl, ani příběh, má PM bleskové tempo. Začíná bitvou, končí bitvou. Výpravnost by se dala srovnat s Pánem prstenů, hlavně krajinkové pasáže. Dávám 95%, a to proto že 100% si zaslouží film od boha. Ale nedokážu mu nic vytknout. Takže je to vlastně 100%, ale to nikdy nedávám