Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Ano je to stranicke, ano, propaguje to komunismus a ano, prekrucuje to zavazna fakta. A prave proto se mi to libi, pokazde kdyz vidim jak je manipulovano s fakty tak, aby tehdejsi divak jasne pochopil ze komunismus je jedina a spravna cesta, tak mne to rozesmeje. Najdou se ale i dily ktere se nesnazi nijak rudou propagovat, jako studna, kvadratura zeny a tak...

Městečko South Park (1997) (seriál)

"Mami, kdybys tocila nemecky fekalni porno, urcite bys mi to rekla vid?...Jasne broucku, dobrou noc." 5 a neni co resit

Vyvolávač deště (1997)

Filmy ze soudních síní mám velmi rád a tohle je jeden z mých nejoblíběnějších. Svělé herecké výkony Matt Damona a Danny DeVita. Nazapomenutelný Mickey Rourke. Zajímavý konec. 5

Červený trpaslík (1988) (seriál)

(Lister vzpomina na Kocanskou) LISTER: Proč jsem jí nikam nepozval?! Co by mi mohla říct? RIMMER: Řekla by: „Ne, jsi špinavý, páchnoucí, ošklivý a nechutný netvor, nechci skončit v hrobu pro oběti moru.“ LISTER: Mohla říct „ano“! Už se staly divnější věci.

Statečné srdce (1995)

Jedno oko nezustane suche, napeti od zacatku do konce. Bravurne stvarnena hlavni role, to zapaleni pro svobodu jsem mu opravdu veril. Naprosto jedinecny konec. Na svou dobu velmi slusne bojove sceny, vsechno komparz. Proti pocitacovym desetitisicum z LOTRu to uz zpetne neni tak monstrozni, ale porad velmi dobre.

Casino (1995)

Vyborne herecke vykony De Niro, Pesci a Stone. Predevsim Robert de Niro je nezapomenutelny. Neni mi tak jasna absence oscaru. Film si zaslouzi urcite vic nez jeden za vedlejsi roli (Stone). Dobra hudba. Predevsim ale vyborne prostredi filmu.

Predátor (1987)

Jedinecny Arnold, klasicke poctive akcni scifi 80. let. Velmi pusobive prostredi. Pribeh nijak extra zazracny, ale zato vic nez poutavy a na svou dobu i originalni. Kolebka predatoriho kultu.

Armageddon (1998)

Trochu nerozumím příspěvkům typu „kravina, tohle by nešlo, nebo nelogický…“. Armageddon NENÍ filmem podle skutečné události, ale směsí scifi, akce a romantiky (a pro mě velmi dobrou směsí). Prostě blockbuster ve kterém si téměř každý najde alespoň jednu zábavnou chvilku. Ano, spousta věcí je nelogických a především přemrštěných, ale ve kterém akčním filmu ne! A o to vlastně jde, účelem podobných filmů je pobavit. Když si chci odpočinout a pustím si něco co už jsem viděl, nebude to film který má nějaký odkaz nebo duši, protože pointu znám, čímž se zážitek úměrně krátí. Vyberu si potom právě třeba Armageddon před Vykoupením z věznice Shawshank, Kultem hákového kříže nebo Mementem. Až budu mít přemýšlivou, tak vezmu do ruky Přelet nad kukaččím hnízdem… A vo vo vo votom to je, když mám chuť na pomeranč, nevezmu si banán. 5.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Celá trilogie je samozřejmě výborná. Nejslabší je pro mne určitě první díl, kde je málo akce a hodně keců. Zbylé dva jsou extremně dlouhé a extremně záživné. Především monstrózní bitvy jsou nezapomenutelné a je naprostou chybou film vidět až v televizi. Na tohle je třeba kino, obrovský plátno a pořádnej zvuk. Pak je těch 5 bez výhrad.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jeste famoznejsi dil nez predchozi prvni. Spousta nezapomenutelnych momentu. Skvele promysleny pribeh, naprosto originalni. Na svou dobu revolucni efekty. Vyborny Arnold. To se neda ani jinak hodnotit nez za 5.