Prázdné místo (2015) (seriál)

asi zalezi, co od serialu divak ocakava. jednoznacne scenaristicky silne (hoci som predlohu necitala), herecke vykony fajne, tak o com. malo vrazd, priatelia? teleportujte sa do midsomeru.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

fred je zabavny, ukecany, niekedy aj trapny, ale ide to a slape to a hoci nie som "na jedlo", na tomto sa pobavim :)

Kazatel zla (2010)

zapletka normalka, aj herecke vykony, ale co ma velmi bavilo, boli alternativci medzi finskymi polismi :-)

Tamara Drewe (2010)

anglicka stylovka, na ktorej ma najviac bavili dve pubisky, co nevedia, co by od radosti... gemma arterton je tak trochu kacka, nie? ale dobre, mozno aj kocka :)

Pollock (2000)

ze az taka kotuha to bola, som nevedela ani ja. skoda, ze sa trocha viac neosvetlili motivy umelcovych skratov - hoci naznacene boli. inak edovi h. to sadlo a on to urcite vedel. odporucam pre vsetkych, ktori si k abstrakcii vo vytv. umeni nevedia najst cestu.

Modigliani (2004)

prepacte, ale ja mam modiglianiho velmi rada. tymto filmom si skutocne nechcem pokazit svoju predstavu o nom, hoci nie som naivna a je mi jasne, ze nebol ziadny svatusik. je to taka brecka, radoby o umeni, radoby o zapase...

Effi Briestová (2009)

volaco medzi cervenou kniznicou a soc. dramou. ani jedno nepresvedcilo.

Poslední představení (1971)

vyborne, nicim nerusena klasika s univerzalnou zapletkou v paradnych dobovych "kulisach".

Lily Lane (2015)

silne, temne, smutne. vela asociacii, ktore sa mi vracaju aj po case.

Casse-tête chinois (2013)

rozvernost prveho dielu sa podarilo preniest aj sem, bavilo ma to, napriek banalnych zapletkam, ale sak - o tom cakam, ze to bude.